Katežina Macurová
19.01.16,23:32
Dobry den 19.1.2016 som podpisala zmluvu s podomovymi predajcami na odber elektriky a plynu od inych dodavatelou,ked som sa informovala ci to budu podpisovat aj ostatny susedia teda chcela som vediet ci su z plynarni alebo elektrarni odpoved dnes vsetci co su doma a ostatny pride papier utvrdili ma v mojom domneni ze teda su odtial.Na otazku ci sa mi zmeni dodavatel odpoved nie len faktury sa vam zjednotia do jednej nebudu posielane zo zahranicia ale od slovenskeho poskytovatela stale mi to necvaklo ked som si chcela prestudovat zmluvu povedal mi pan,ze zmluva sa potvrdzuje na druhy den telefonatom od nich vraj mam cas prestudovat a ja tela podpisala. Dnes mi maju volat a mam vypovedat zmluvu ci odstupit trvala 1 den
dmc
20.01.16,05:36
....Slovak energy ? (zväčša sa predstavujú že sú zo Slovenskej energie)

Ak už majú tvoj podpis - nikto ti volať nebude. Odporúčam Odstupiť od zmluvy zakon 102/2014 § 7 ods.1, písm. b)- zasielku zaslať doporučene - podací lístok a kópiu listu si odložiť. Tvojo súčasného dodavateľa odporúčam informovať o tom že nebudeš prechádzať k inému dodavateľovi aby ťa nevyradili z bilančnej skupiny. (zavolaj svojmu terajšiemu dodavateľovi)


Predpis č. 102/2014 Z. z.
Zákon o ochrane spotrebiteľa pri predaji tovaru alebo poskytovaní služieb na základe zmluvy uzavretej na diaľku alebo zmluvy uzavretej mimo prevádzkových priestorov predávajúceho a o zmene a doplnení niektorých zákonov

......

Odstúpenie od zmluvy
§ 7
(1) Ak predávajúci včas a riadne poskytol spotrebiteľovi informácie o práve odstúpiť od zmluvy podľa § 3 ods. 1 písm. h), spotrebiteľ je oprávnený aj bez uvedenia dôvodu odstúpiť od zmluvy uzavretej na diaľku alebo od zmluvy uzavretej mimo prevádzkových priestorov predávajúceho do 14 dní odo dňa
a) prevzatia tovaru podľa odseku 4 v prípade zmlúv, predmetom ktorých je predaj tovaru,
b) uzavretia zmluvy o poskytnutí služby alebo
c) uzavretia zmluvy o poskytovaní elektronického obsahu nedodávaného na hmotnom nosiči.
buchač
20.01.16,05:44
Slovak energy ? (zväčša sa predstavujú že sú zo Slovenskej energie)
==============================

Môžem potvrdiť ! Akurát včera mi jeden dilko zaklopal.
Mladý sa vcelku aj snažil...ale mal som dobrú náladu a neskopal ho dole schodami....;)
dmc
20.01.16,05:47
presne moja reč...... pri dobrej nalade sa im podari odist po svojich...... "Hajzlici" -
Katežina Macurová
20.01.16,06:00
Slovak energy neviem nikde sa taky nazov neuvadza len Energie2 a pise sa to Energie na druhu ( (ako ked pisete napr.3 na druhu to ciselko nad cislom) asi 10 min po podpise prisiel priatel a hned dotycnemu volal ze jednoduch nesuhlasi a pan mu povedal ze ok budu vam volat ci je to ina spolocnost neviem akmdnes nezavolajuposielam odstupenie od zmluvy volam sucasnym dodavatelom rusim splnomocnenie a este nieco treba dakujem
buchač
20.01.16,06:13
dmc
20.01.16,07:27
Consultix
20.01.16,14:27
Zmluva o zdruzenej dodavke sa stava ucinnou az zmenou dodavatela, takze vypoved zmluvy v tomtu pripade je nepodlozene.
Dodavatel energie ma povinnost v pripade uzatvarania zmluvy s odberatelom z kategorie "domacnost" prostrednictvom podomoveho predaja predlozit spolu so zmluvou aj predvyplnene odstupenie od zmluvy, ktore odberatel len podpise a v pripade nezaujmu doruci dodavatelovi v lehote.
Riesenie: Podpisat odstupenie a poslat. Pripadne podat osobne, kancelarie ma Energie 2 na Lazaretskej v BA (ak sa neprestahovali). Ak Ti formular na odstupenie nedali pri podpise, tak sa obratit na URSO a SOI.
misoft
20.01.16,15:15
Juraj, u mňa to skúšali pred Vianocami.... dokonca dvakrát (ale vždy iný dilinko to bol) - vrak zo Slovenských elektrárni... a ja - reku - akéže to má "ctené" meno, lebo im volám a overím si ho.... bisťu.... tí upaľoval dolu schodami....