vicktor
20.01.16,12:54
Mam kamarata dobreho zodpovedneho cloveka, ktory postavil dom a vzal k sebe (spolu s manzelkou) rodicov na doopatrovanie a dozitie. On ma brata nevelmi zodpovedneho, ktory z casu na cas pride "navstivit" rodicov. Nic starkym nepomoze, pyta dochodok, odniesol (vypytal si) raz cajovu supravu, inokedy kavovar a ti stari senilni chudaci mu to dobrovolne podaruju.
Kamarat mu zakazal (ustne) chodit do jeho domu, ale on to ignoruje a chodi ked je kamarat v robote. Prelezie plot a rodicia mu otvoria.
Ako dosiahnut uradny zakaz vstupu na sukromny pozemok a do domu?
Prosim poradte.

Reakcia na komentare:
Tweety:
Ano, po pravnej stranke "darovali" dobrovolne vsetko je v poriadku. Ale predstavte si ze k vasim starkym pride podomovy diler a preda im deku za 1000 euro a oni to dobrovolne kupia/podpisu splatky.
Alebo "vestica" im vykresli ruzovu buducnost a za odmenu si odnesie zlate sperky - dobrovolne odovzdane.
Poznam tych ludi a pamatam nejeden vyrok, napr. "pred 30 rokmi sme este neboli na svete" alebo "nas sem pridelili byvat".

Ivka, stari senilni chudaci som napisal ja, ale nie ako posmech ci ponizenie.
Stari - je to pravda. Senilni - lekarska sprava obsahuje diagnozu "demencia".
Chudaci - nepamatat si kto su kde su a preco su kde su = smutne.
Ze su tam za trest zamknuti? Nemaju zakazane ist do sveta, akurat nevedia kde to je.

buchac: napadlo ma buchnut mu riadne do drzky, ale to sa moze obratit proti kamaratovi.

Hladal som rady na nete o zakaze vstupu, ale vsetky boli o nasilii medzi manzelmi/exmanzelmi...
bjuty smis
20.01.16,12:08
to je čo za hlúposť ?

na základe čoho môže brat chodiť do cudzieho domu ??
aký zákon vraví, že musím púšťať do svojho domu brata, ktorý mi kradne veci ?
na čo by mi bol úradný zákaz, ked nechcem vpustiť do môjho domu cudziu osobu ( aj ked to je brat) ?????,

komu a čo musím preukazovať, ked nevpustím do svojho domu brata ? aj ked sa starám v mojom dome o rodičov ???
Oliwa
20.01.16,12:17
veci nekradol, ale vypýtal si a dostal ich... a neboli bratove, ale rodičov...to je kapánek rozdiel...
Napadnuteľné by možno bolo to vniknutie na cudzí pozemok - cez plot. Ale pokiaľ to rodičom nevadí a vpustia ho do domu...
Teoreticky by si im mohol navrhnúť, aby sa stretávali u brata doma, keď máš voči nemu také výhrady a ako majiteľovi domu Ti jeho návštevy prekážajú... Alebo nech ich navštevuje počas Tvojej prítomnosti doma... ale tudy asi cesta nevede...
bjuty smis
20.01.16,12:18
aha, dostal od senilných starkých......

takže na základe čoho ?
Tweety
20.01.16,12:21
rodičia môžu svoj majetok dať hocikomu a za nič pre nič
Tweety
20.01.16,12:22
kamarát sa zrejme bojí, že mu tak nič nezostane ale to je ich vec, čo komu dajú, nedajú
buchač
20.01.16,12:25
Prejsť bránkou a preliezť cez plot ???....to je kapánek rozdiel...v USA už na to nie jeden doplatil.

Nejaký svedok, prípadná fotečka....a hajde na najbližšie oddelenie polície...

Alebo nejaký dobrý pittbull by dotyčného poriešil tiež, že nemá liezť tam, kde nemá.
buchač
20.01.16,12:30
Tweety (Dnes 14:21) rodičia môžu svoj majetok dať hocikomu a za nič pre nič
Tweety (Dnes 14:22) kamarát sa zrejme bojí, že mu tak nič nezostane ale to je ich vec, čo komu dajú, nedajú
========================

Sa čítaš ?????

Rodičia sú akí sú...tých nechajme na pokoji.
Pokiaľ dajú svoje, niet problém.
Lenže, čo keď už raz nebude čo dať a vychytralcovi sa v taške ocitne niečo z majiteľovho majetku ???

Pointa nie je v tom, že mu rodičia nič nedajú, nič mu nezostane.
Pointa je v tom, aby mu brat nič nevzal.
Pointa, o ktorej ani nevravím je tá, že jeden si postaví dom, rodičov doopatruje na staré kolená ...
Pointa je v tom, že brat chodí do cudzieho domu ako do vlastného.
Pointa je v tom, že nejaký "fasa" brat ešte aj krista krážom všetko zneužije, len aby sa dostal k majetku.
bjuty smis
20.01.16,12:49
čítala si vôbec to zadanie ???

tu nejde o to, že mu rodičia dali kávovar..
tu ide o to, že brat sa mu v čase jeho neprítomnosti sáčkuje po jeho dome...

a ivka mu ešte tvrdí, že je to povinný znášať a dokonca sem ťahá nejaký úradný zákaz a mal by on - majitel domu niekomu niečo dokazovať.....
dmc
20.01.16,12:59
Podla mojho nazoru - Bez suhlasu majitela pozemku (domu) nema jeho brat (ktory nieje majitel) pravo vstupit na pozemok a toboz nie do domu. Pokial majitel domu alebo pozemku nesuhlasi s tym aby sa rodicia stretavali na jeho pozemku (v dome) so svojim druhym synom tak rodicia pokial niesu spolumajitelia pozemku (domu) nemozu dat suhlas bez vedomia majitela na vstup na pozemok (dom). Ak s tym majtel domu nesuhlasi mozu sa rodicia stretavat zo synom na ulici pred domom. To ze rodicia byvaju v synovej nehnutelnosti im nedava pravo dat suhlas tretej osobe na vstup na pozemok (nehnutelnost) ak si to opravneny majitel vyslovene nezela.
Pokial to inak nejde - odporucam zadovazit si dokazy a riesit to trestnym oznamenim.
ivka70
21.01.16,06:32
Mne to pripada, ze rodicia su v tom dome za trest, uvazneni, zamknuti a navstevy (aj vlastnych deti) mozu prijimat vonku pred branou ....

Ak nie su zbaveni svojpravnosti, tak skor to je na zalobu za obmedzovanie osobnej slobody rodicov.
buchač
21.01.16,06:40
ivka70 (Dnes 08:32) Mne to pripada, ze....
================================
Kopírujem moje vety z inej témy....pointa tá istá. ;)

Celá téma je jak agentúra JPP.
Priateľka priateľky spomínala,že priateľka onej priateľky povedala priateľovemu priateľovi a jeho priateľke, že priateľka sa nepresťahovala k priateľovi, ale k priateľke...

Kristus Boh vie, že ako to vlastne je....bolo.
bjuty smis
21.01.16,07:01
aj ked autor sa na to nepýta- iste je vela možností, ako sa môžu stretnúť..
nemám pocit, že im zakazuje styk
brat môže krásne dôjsť v sobotu a pozvať rodičov do cukrárne, na prechádzku, na nákupy....za vnúčatami...

autor - vo svojom dome - doopatrúva rodičov a tí dajú dôchodok druhému, lebo si vypýtal....samozrejme, je to ich dôchodok ...
ale neviem, či by sa ti to páčilo...
ivka70
21.01.16,07:43
Nevravim, ze by sa mi to pacilo, ale nemozem sa spravat k rodicom (aj ked byvaju v mojom dome) ako k nesvojpravnym osobam.
V prvom rade musi teda svoj problem riesit s rodicmi, a s nimi si vyjasnit, ze brata vo svojom dome nechce.
Ale ka brat musi preskakovat plot v case, ked chce navstivit rodicov .... asi to nebude uplne ok, ci?
bjuty smis
21.01.16,07:48
iste, nevieme, ako to presne je..
ale ja vychádzam zo zadania :

ma brata nevelmi zodpovedneho, ktory z casu na cas pride "navstivit" rodicov. Nic starkym nepomoze, pyta dochodok, odniesol (vypytal si) raz cajovu supravu, inokedy kavovar ..
korela
21.01.16,08:25
stotožňujem sa s bjuty smis. v tomto prípade treba odložiť city aj empatiu voči rodičom. majiteľ domu rodičov neizoluje, skôr si myslím, že im pomáha. ani ich nemá za nesvojprávnych. určite existuje dôvod, prečo bývajú práve u neho. keby sa mu chcelo, mohol by vysvetliť, prečo tomu tak je. nikto z nás tu nepozná osobnosť jeho brata, ktorý dom navštevuje. navštevuje dom brata, nie je jeho vlastníkom, ani spoluvlastníkom. ak nie sú ani rodičia spoluvlastníci, a brat - majiteľ nehnuteľnosti, si neželá jeho návštevy v dome, treba to začať riešiť cez políciu, trestné oznámenie za vstup na cudzí pozemok a do domu. nemilosrdne.
nikto rodičom nezakazuje, aby sa s druhým synom nestretávali. ale mimo domu aj pozemku.
ide o síce smutný rodinný problém, ale on existuje. tak ho treba riešiť.
pri mojom názore pritom vôbec nezohľadňujem fakt, či rodičia niečo dávajú synovi, ktorý ich navštevuje, či už niečo hmotné, peniaze z dôchodku a pod. tým sa netreba zaoberať. je tam želanie majiteľa, aby sa nevyskytoval v jeho nehnuteľnosti, paragrafy na to sú, nemá problém sa zariadiť po právnej stránke.
ja má dosť vyvinutý súcit s každým, kto je v nemilosti alebo trpí, ale tu ide o jednoznačný prípad.
keby bolo možné odstrániť to, čo bratov rozdelilo, a mohli sa zblížiť, bolo by to ideálne. odpustiť, a iné techniky ...
ale to je už iná kategória. musí existovať veľmi dobrý dôvod, ak si majiteľ nepraje jeho prítomnosť u seba. nech koná v medziach zákona, čo mu umožňuje.
opakujem, nikto tu nevie o osobnosti druhého brata, akú má minulosť, čo sa u nich v rodine stalo.
zadávateľ nespomínal nič o ďalších návštevám, z čoho by vyplývala izolácia rodičov, ide mu iba o brata, zatiaľ. ak by rodičia nejakým spôsobom strádali, môžu sa informovať a obrátiť sa na inštitúcie, ktoré sa na toto špecializujú.
vicktor
21.01.16,12:53
Trestne oznamenia podat na policii? Na sude? Treba podlozit svedectvom, fotkami, ...?
Inak urady by mali vydat takyto oficialny zakaz vstupu len na zaklade "ziadosti" majitela nehnutelnosti, nech ma akekolvek (aj neuvedene) dovody.
vicktor
21.01.16,13:02
Korela, pekny uceleny prispevok. Ake institucie mas na mysli?

Kamarat bratovi zakazal chodit k nemu domov, nie styk s rodicmi. Viackrat ho PROSIL aby vzal rodicov k sebe aspon na jeden vikend, ale ten ani napad!
Odpoved bola ze ked ich k sebe vzal nech sa stara alebo posle do domova.
korela
21.01.16,15:17
zastav sa na vašom policajnom okrsku, nech ti poradia, alebo si dohovor stretnutie s ich veliteľom, keby pešiaci nevedeli, ale mali by. ide o to, že ten brat terorizuje svojho brata (majiteľa).
najlepšie za právnikom.
napíšte, ako ste dopadli.

nepísal si, ale keby išlo o feťáka, alkoholika, gamblera, nezodpovedného človeka v akokoľvek zmysle, už súdeného za niečo, zlodeja, resp. i o známom zneužití, zneužívani inej osoby v sexuálnom ponímaní, iks možností je, ja by som ho do domu nevpustila tiež.
je jasné, že rodičia (škoda, že nie je uvedený ich vek), mu nevedia odpovedať - nie. to je veľmi ťažké.
ako sa na to pozerajú rodičia? pretože ak by súhlasili s vlastníkom, mohli by sami iniciovať ekonomické týranie, to by bola najschodnejšia cesta. ale to ako rodičia tak ľahko nedokážu.
jedine ísť na to cez vlastníctvo, to je nenarušiteľné.
preštuduj si - domová sloboda. nie som právnik
http://www.lewik.org/term/1202/porusovanie-domovej-slobody-trestny-zakon/
http://www.judikaty.info/najvyssi-sud-sr-jaspi/porusovanie-domovej-slobody ...
dmc
21.01.16,17:15
Ivka70: ty mas vestecku gulu ???? alebo citas inu temu a ine informacie............... a vidis v nej zavretych rodicov....a princ na bielom koni - synacik mecom rube plot a zamok a oslobodzuje rodicov od zleho syna u ktoreho byvaju..... ...neviem na com ficis...ale posli aj mne..(sem ta by sa zislo )