aduša1
20.01.16,13:30
Dobrý deň,
ako postupovať v prípade keď zamestnanca v 12/2014 zrazilo auto v podvečerných hodinách v ČASE PN-ky / trvala od 11/2014/,po vyše roku mi predložil v 01/2016 žiadosť o preradenie na inú prácu s priloženou správou od obvodného lekára,kde jednou vetou lekár uviedol,že nie je spôsobilý doterajšej práce a doporučuje ukončiť PP zo zdrav.dôvodov.Z tohto mi nieje zrejmé akú prácu vlastne môže vykonávať.Stačí k preradeniu vyjadrenie obvodného lekára?Čo v prípade,ak náhradnú prácu odmietne?Som povinná zamestnancovi vyplatiť odstupné aj keď sa mu úraz stal v čase prebiehajúcej PN ???a nemá poškodenie zdravia pri práci?
misoft
20.01.16,16:02
Rok? Od 12/2015 do 01/2016? Niečo tu nesedí, alebo si z nás robíš...... našich deväť.....
veronikasad
20.01.16,16:07
Máte uzatvorenú dohodu s pracovnou zdravotnou službou ?
aduša1
20.01.16,17:04
Prepáčte pravdaže rok je 2014,srandu si nerobím.
aduša1
20.01.16,17:06
PZS máme v rámci BOZP a Po
frzanony
29.01.16,16:39
Nie je mi úplne jasné, ako sa spája odstupné s úrazom v čase prebiehajúcej PN-ky. Keď k úrazu došlo počas PN-ky nejde o pracovný úraz. Definícia PÚ je v § 195 odsek 2 Zákonníka práce. Podľa § 6, odsek 1, písm. o/ zákona 124/2006 Z.z. v znení neskorších predpisov, zamestnávateľ v záujme zaistenia bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci je povinný zaraďovať zamestnancov na výkon práce so zreteľom na zdravotný stav, najmä na výsledok posúdenia zdravotnej spôsobilosti na prácu, schopnosti, na ich vek ... . Dotazovateľ uvádza „Z tohto mi nie je zrejmé akú prácu vlastne môže vykonávať“, uvádzam, že uvediete prácu, alebo tie práce ktoré zamestnanec má vykonávať a kompetentný lekár sa k tomu vyjadrí, či môže a je, alebo nie je na takúto prácu zdravotne spôsobilý. Ostáva zodpovedať, kto je tým kompetentným lekárom. V skupine 1 a 2 to môže byť i obvodný lekár, v skupine 3 a 4 už to neplatí. Podrobnejšie viď TRETIA HLAVA, OCHRANA ZDRAVIA PRI PRÁCI, § 30 a nasledujúce zákona 355/2007 Z.z. Viem a som si vedomý toho, že viacerí môžu mať výhrady k takémuto stanovisku najmä keď ide o skupinu 1 a 2 , ale pretože poznám myslenie inšpektorov práce v prípade šetrenia závažného pracovného úrazu a vzhľadom na predchádzajúce okolnosti tak uvádzam možnosť ako predísť prípadným problémom.