Dr.coldrex
20.01.16,15:53
Dobrý deň. Minulý rok som si rozšíril živnosť o upratovacie a čistiace práce. Chcel by som v rámci mojej živnosti, v ktorej mám aj sprostredkovateľskú činnosť lebo robím aj pre reailtku, zriadiť chránené pracovisko a zamestnať manželku ktorá je ZŤP a 70% invalidná. Neviem či je to vlastne možné a ak áno aké výhody z toho plynú lebo som z toho trochu jeleň a ako tak pozerám po internete veľa toho nieje.
Chcel by som vedieť
1. celý chronologický postup čo kedy a ako urobiť.
2. Neviem či som pochopil správne ale podľa toho čo som čítal pri príspevku na zriadenie CHPM najprv treba určité prostriedky vynaložiť a potom si ich pýtať od úradu??? Lebo veľa financií nemáme.
3. Chceli by sme využiť inštitút náhradného plnenia pre firmy len neviem či je to možné lebo manželka je odkázaná na osobného asistenta a upratovať nebude. Bude to skôr asistentka ktorá vybavuje telefonáty, dohaduje termíny a kontroluje kvalitu práce.
4. CHPM chceme zriadiť doma ale prac náplň by mala aj mimo domu v rámci kontroly kvality vykonanej práce tak neviem či je to možné.
5. Chceli by sme využiť aj pracovného asistenta len neviem na akú činnosť sa vlastne dá využiť. Napadá ma akurát ako šofér keď niekde pôjdu čo je dosť málo
6. sme malá firma takže zo začiatku budú tržby malé môžem byť pri zriadení CHPM aj v strate ak si splním všetky odvody za manželku??
7. Ak má manželka CHPM doma dá sa príspevok na úhradu prev. nákladov využiť aj na benzín?? Keďže by mala chodiť aj mimo pracoviska
8. Manželka dostáva dotácie na osobného asistenta nebije sa to nejako??