StripesWhite
20.01.16,18:25
Dobrý ,
viete mi poradiť,priateľka pracovala v potravinách z ktorých odišla.Po inventure sa zistilo manko a čast z manka ma zaplatiť aj moja priteľka v tom nieje problém.Avšak po celý čas zasielai listy s výzvou na zaplatenie na adresu kde už v tej dobe nebývala ...(bol to byt v prenájme a medzi tým sa presťahovala) ...teraz je prišiel list od právnej kancelárie už na trvalú adresu a okrem dlžnej sumy musí platit samozrejme aj poplatky za právnikov...aké povinnosti ma zamestnávateľa v takomto pripade..? Na pracovnej zmluve je jasne uvedená adresa trvalého bydliska na ktorú jej mali správne zasielať výzvu od začiatku...na inej či už prechodnej adrese neboli dohodnutý...(bolo to len spomenuté v životopise)
Ďakujem.
buchač
20.01.16,17:40
Hm...takže Ty (priateľka) ste ešte stále v tom omyle, že exekútor má povinnosť zisťovať nejaké bydlisko...
Ale šak hej...exe si aj zistí, čoby aj nie...ALE to nejaký čas trvá, plus iné náklady.
...a preto tie poplatky.

Ozaj, mimochodom...aké sú povinnosti povinného ?
Nuž Ti odpoviem tak laicky.
Každý zamestnanec, účastník súdneho sporu, ...blá, blá....je povinný ohlásiť určité údaje a medzi tieto rozhodne patrí nahlásenie zmeny bydliska.
kopretinka
20.01.16,18:55
si aj čítal,čo píše o adrese? tak si to ešte raz prečítaj a pomaly
misoft
20.01.16,19:04
Nuž - buchač - ona aj mala kontaktnú adresu - tam kde mala zahlásený trvalý pobyt (ako bolo uvedené na PZ) - t.z. že niekto by to preberal, alebo by jej dal vedieť. Ono niekedy i v tých firmách sú niekedy iniciatívni blbci, ktorí už nečítajú nejaké tie oné, často spýta "A kdeže teraz bývaš?" a pre nich je to adresa (bez ohľadu na to, čo je oficiálne uvedené). A toto potom dajú exekútorovi.... Sypať popol na hlavu by si mal oprávnený - pretože zle uviedol niektoré údaje.....
buchač
20.01.16,19:10
kopretinka (Dnes 20:55) si aj čítal,čo píše o adrese? tak si to ešte raz prečítaj a pomaly
======================
Bývala tam, presťahovala sa onam, stýkala s týmto, kávu pila s hentým ... kto to má lúštiť ?

Kvietočok, pointa je v tom, že dotyčná osoba sa sťahovala hore a dole....

Si myslíš, že exekútor sa bude naháňať za kadejakým oným ?
Jemu je to jedno...šak dni, mesiace a roky ubehnú...a poplatky utešene narastú.

Každý má nie iba práva, ale aj povinnosti...a či nie je tak kvietoček môj ???
kopretinka
20.01.16,19:22
buchač,ty si to zase neprečítal,takže ti to tu kopírujem:
Na pracovnej zmluve je jasne uvedená adresa trvalého bydliska na ktorú jej mali správne zasielať výzvu od začiatku...na inej či už prechodnej adrese neboli dohodnutý...(bolo to len spomenuté v životopise)
Je úplne fuk,kade tade sa ona sťahovala,ona mala trvalú adresu,na ktorej ju mali kontaktovať, uvedenú správne!
Tweety
20.01.16,19:29
máš pravdu, jednoducho sa sekli obaja, aj exe aj Buchi
buchač
20.01.16,19:30
kopreti, ale čítal....no čítam aj toto :

" Avšak po celý čas zasielai listy s výzvou na zaplatenie na adresu kde už v tej dobe nebývala ...(bol to byt v prenájme a medzi tým sa presťahovala) .."

Exe si hentú adresu nevycical z malíčka. Musel mu túto adresu niekto poskytnúť.
Exe nevedel, že sa presťahovala.

ZÁVER :
Celá téma je jak agentúra JPP.
Priateľka priateľky spomínala,že priateľka onej priateľky povedala priateľovemu priateľovi a jeho priateľke, že priateľka sa nepresťahovala k priateľovi, ale k priateľke...

Kristus Boh vie, že ako to vlastne je....bolo.
kopretinka
20.01.16,19:41
buchač,nečítal si poriadne zadanie,nečítal si poriadne ani môj koment,kde som citovala......ja už fakt neviem,nevidíš pre oči alebo čo?? Posielali jej to na adresu,ktorú uviedla v životopise ako prechodnú! Na prac.zmluve mala trvalú adresu!
Zase nečítaš. Výzvy z práce jej posielali na prechodnú.Exe jej to poslal na trvalú.On si to nevycucal,tú adresu mu dal zamestnávateľ!
nechápeš,že výzvy posielal zamestn.na prechodnú,ale exe.dal trvalú?
buchač
20.01.16,19:52
https://45.media.tumblr.com/dd47bcda7e67eeedb32763b0c1dd79fb/tumblr_o1889cbxkM1v5h32no1_500.gif
lubko6394
21.01.16,06:42
Zdá sa mi že si priateľkou sama sebe, aj ja sa mám rád akurát to tu nepopisujem. Kedysi platilo pri spoločnej hmotnej zodpovednosti to, že ak niekto odchádzal mohol ktokoľvek z ostatných požiadať o mimoriadnu inventúru za prítomnosti odchádzajúceho a potom sa zrátalo a riešilo. Ak sa zistí rozdiel pri riadnej inventúre tak za schodok zodpovedajú tí ktorí majú podpísanú SHZ. A tam už bývalý zamestnanec nie je.
ivka70
21.01.16,07:07
Myslim, ze je treba podat namietku na exekuciu (pozor na cas, ktory na to je od dorucenia exekucie), z dovodu, ze opravneny nedorucil svoj narok povinnemu na adresu trvaleho pobytu, ktora opravnenemu bola znama (z prac. zmluvy) a teda povinny az do exekucie nemal informaciu o tom, ze niekomu nieco dlzi.
O tej namietke bude rozhodovat sud, potom uvidis.