usiko
20.01.16,21:11
Ahoj,

V prvom rade sa ospravedlnujem, ja tieto veci ohladom miezt, dovoleniek a penazi vobec neovladam, takze nechcem rozculit, len chcem pomoc pri zorientovani sa.

V auguste 2010, tusim 31.8.2010, som sa zamestnala vo firme A (Predtym som 10 rokov pracovala ako szco a platila som minimalne odvody). v septembri, teda zhruba dva tyzdne po zacati PP vo firme A, toho isteho roka-2010 som nastupila na MD s prvym dietatom (Materske sa mi vyratalo z vymeriavacieho zakladu 1000e vo firme A) ,moj pracovny pomer vo firme A stale trval. Potom som presla na RD, a v marci 2013 sa mi narodilo druhe dietatko,tak 23.3.2013 som nastupila znova na MD (Materske sa mi zase vyratalo z vymeriavacieho zakladu 1000e vo firme A) a nasledne som nastupila na RD. To vsetko bez prerusenia a budem na spominanej RD do 23.3.2016. moj pracovy pomer vo firme A trva od spominaneho augusta 2010 doteraz a bude trvat do 23.3.2016, ked planujem podat vypoved, aleboho teda ukoncim dohodou, Firma sice existuje, ale nevykazuje cinnost a tym padom ma aj tak prepustia skor ci neskor a teda je cas sa posunut niekam dalej a hladat nieco ine hned.
Este neviem, ci je dolezite, ale od decembra 2010 do decembra 2012, teda pocas prvej MD a prvej RD som pracovala na dohodu. Odvtedy uz nie.

je mi jasne, ze po ukonceni pp sa zaregistrujem Na Upsvar a nasledne poziadam SP o podporu v nezamestnanosti.

mala by som , ak by ste boli laskavi, nasledujuce otazky:

1. Ku ktoremu dnu mam dat vypoved, aby som neurobila nejaky kiks, kvoli ktoremu by mi nedali podporu alebo robili nejake obstrukcie na uradoch? Dieta s ktorym som na RD teraz bude mat 3 roky 23.3.2016.

2. Podpora sa mi bude ratat z toho vymeriavacieho zakladu 1000eur, co som mala pred prvou materskou?aj ked som realne pracovala len cca dva tyzdne vo forme A s tymto vymeriavacim zakladom?

3. Ako je mozne zvysit sumu podpory v nezamestnanosti, niekto mi vravel, ze hned po skonceni RD si mam vybrat jeden dva dni dovolenky a zvysok si dat preplatit, a vraj sa mi navysi podpora? Ako? Tu nechapem logiku veci, preco by sa mala vyska podpory zvysit po tejto dovolenke. A dalsia vec, ako to riesit, ked akurat ked mi konci RD tento rok, su tam velkonocne sviatky?

4. Mam vobec narok na dovolenku, ked som realne odpracovala iba par tyzdnov pred nastupom na prvu MD v roku 2010? Alebo aj ked som na MD, mam narok na normalny pocet dni dovolenky, co v mojom pripade cini 25 dni rocne, teda nejaka alikvotny pocet dni, kedze materska dovolenka netrva cely rok, kedze mam 37 rokov?

5. Crta sa mi trosku prace, na dohodu od asi februara, nebude to problem , kvoli ktoremu mi nepriznaju narok na podporu v nezamestnanosti?

PS: ako ucitelka si neviem najst pracu teraz na TPP, iba ak vobec, tak par hodin na dohodu. TPP budem mat od septembra 2016. A uz ako slobodna matka s dvomi detmi,co sa odstahuje od byvaleho, potrebujem deticky aj seba nejako financne vykryt do septembra.



Dakujem velmi pekne