104lenka
21.01.16,07:53
Dobrý deň,
pracujem v materskej škole a štrajku sa zúčastniť nechcem. Ako sa rieši takáto situácia keď sa štrajku nezúčastním, nič nepodpíšem ale školské zariadenie bude zavreté? Nariadená mi povedala, že ostanem doma bez náhrady za mzdu... Je to tak alebo mám nárok na mzdu? Je to pre mňa prekážka v práci predsa.Ďakujem
Mila123
21.01.16,06:59
ktorý deň bude štrajk učiteľov? 01 02 2016? cez polročné prázdniny?
104lenka
21.01.16,07:08
od 25.1. do odvolania
Mila123
21.01.16,09:26
§ 142 ZP
Prekážky na strane zamestnávateľa

(1) Ak zamestnanec nemôže vykonávať prácu pre prechodný nedostatok spôsobený poruchou na strojovom zariadení, v dodávke surovín alebo pohonnej sily, chybnými pracovnými podkladmi alebo inými podobnými prevádzkovými príčinami (prestoj) a nebol po dohode preradený na inú prácu, patrí mu náhrada mzdy v sume jeho priemerného zárobku.

(2) Ak zamestnanec nemohol vykonávať prácu pre nepriaznivé poveternostné vplyvy, poskytne mu zamestnávateľ náhradu mzdy najmenej 50 % jeho priemerného zárobku.

(3) Ak nemohol zamestnanec vykonávať prácu pre iné prekážky na strane zamestnávateľa, ako sú uvedené v odsekoch 1 a 2, zamestnávateľ mu poskytne náhradu mzdy v sume jeho priemerného zárobku.

(4) Ak zamestnávateľ vymedzil v písomnej dohode so zástupcami zamestnancov vážne prevádzkové dôvody, pre ktoré zamestnávateľ nemôže zamestnancovi prideľovať prácu, ide o prekážku v práci na strane zamestnávateľa, pri ktorej patrí zamestnancovi náhrada mzdy v sume určenej dohodou najmenej 60 % jeho priemerného zárobku. Dohodu podľa prvej vety nemožno nahradiť rozhodnutím zamestnávateľa.
Mila123
21.01.16,11:31