jakubicek1
21.01.16,07:58
Dobrý deň,

potrebujem radu v oblasti likvidácie poistnej udalosti. Moja situácia:

Dostal som telefonát od polície, že mám nabúrané vozidlo. Toto sa následne potvrdilo-vysvitlo že niekto do mňa nabúral na parkovisku pred bytom, z miesta nehody ušiel ale našťastie sa našlo dosť uvedomelých spoluobčanov, ktorý nahlásili na políciu celú udalosť vrátane ŠPZ. Viditeľná škoda na aute minimálna, o to horšie sú menej viditeľné škody - náraz do predného kolesa. Od polície som dostal info že to musia celé vyšetriť a majú na to cca 30 dní. Na základe ŠPZ som našiel poisťovňu (Komunálna), v ktorej je poistené vozidlo PODOZRIVÉ zo spáchania nehody, ale tam sa so mnou o žiadnej obhliadke nechceli so mnou ani rozprávať do ukončenia vyšetrovania a že mám si to buď sám zaplatiť, alebo čakať. Naivne som dúfal vo funkčnosť polície a poisťovne , ale ani po mesiaci nie sú žiadne výsledky. Z tohoto fóra som vyčítal (žiaľ až teraz-moja prvá poistná udalosť), že s obhliadkou sa môžem obrátiť na nezávislého odhadcu a tento úkon musí poisťovňa akceptovať.

Otázky by asi zneli:
-ako sa mám zachovať ak nechcem celú opravu hradiť z vlastného vrecka?
-čo robiť aby som auto mohol dať opraviť skôr ako bude ukončené oficiálne vyšetrovanie, ktoré sa môže natiahnuť na neurčito?
-čo robiť, aby ma poisťovňa nezblbla?
-má niekto konkrétne skúsenosti s odhadcom v BA kraji, ktorého by mi odporučil?

Pre doplnenie auto má rok výroby 1998 ide o naftové volvo V40 s nájazdom cca 300 000 je v dobrej technickej kondícii, pravidelne servisované, bez korózie, ale vek neoklamem.

Za radu vopred ďakujem
Mila123
21.01.16,07:05
koľko (odhaduješ) je škoda?
jakubicek1
21.01.16,08:08
servis to pozrel len zvonku (nakolko to este nebolo na zdvihaku a ja som cakal, ale odhad je 500-.... nikto aka skoda vznikla na naprave alebo nedajboze spojka, prevodovka
Mila123
21.01.16,09:23
zváž všetku svoju aktivitu, pretože ak si dáš aj posudok vyhotoviť, všetko zaplatíš a budeš musieť dokazovať cestou súdu, a nakoniec ak budeš mať súdne rozhodnutie, vymožiteľnosť je u nás skoro nulová........zvažuj.....
jakubicek1
21.01.16,11:49
Takže odporúčanie je len čakať na policajnú právu a obhliadku od poisťovne?
jakubicek1
26.01.16,08:58
no asi sem musím niečo vpísať, inak nemôžem posielať súkromné správy
jakubicek1
26.01.16,08:59
asi toto fórum nedokážem poriadne používať
misoft
26.01.16,10:21
Hore si napísal jedno správne! Vek neoklameš! 18-ročne vozidlo - zoberú "tabuľky", vypočitajú amortizáciu, hodnotu teraz... neočakávaj, že ti preplatia ako za nové! I keď je pravidelne servisované a nehrdzavejúce, v " dobrej" kondícii (o tomto by som pochyboval).
jakubicek1
27.01.16,20:32
ďakujem za odpoveď plnú užitočných informácií