loksik.lubos
21.01.16,08:58
dobry den,

chcel by som prerobit staru cca 50 ročnu sopu s rozmermi 6,5x3,5m ake poolenie mi treba vybavit kedze chcem aj nadstavit cca o 2metrve hore s novou strechou. Pripade ak by nemal povolenie aky problem by mohol vzniknut? Ked som menil strechu na dome tak som povolenie neriesil
Martuk
21.01.16,11:11
keďže toto už presahuje 20 m2 plochu, tu už budeš potrebovať stavebné povolenie, projekt proste komplet všetko, najlepšie však urobíš, keď si túto šopu nafotíš a zbehneš na stavebný úrad. V žiadnom prípade ti nedoporučujem prerábku na čierno, pretože ak ťa niekdo bonzne, potom budeš mať iné problémy (pokuta, zbúranie a pod.)
misoft
21.01.16,15:17
Martuk - nesúhlasím. Zlý údaj si uviedol! Preto udeľujem Neužitočné.
Je to 22,75 m2 - do 25m2 je to drobná stavba, ale musí spĺňať isté kritéria.
Tu viac o tom:
http://www.djsarchitecture.sk/kedy-sa-vyzaduje-stavebne-povolenie
Martuk
21.01.16,17:27
misoft máš pravdu zle som počítal, neuvedomil som si, že je to až od 25. Úctiva omluva, to neužitočné neriešim, každý sa pomýli
buchač
21.01.16,17:39
misoft (Dnes 17:17) Martuk - nesúhlasím. Zlý údaj si uviedol! Preto udeľujem Neužitočné.
Je to 22,75 m2 - do 25m2 je to drobná stavba, ale musí spĺňať isté kritéria.
Tu viac o tom:
http://www.djsarchitecture.sk/kedy-s...ebne-povolenie
Nesúhlasím s nesúhlasným ...;)
Uviedol si len jeden údaj, ale tých údajov je viac. Takže z linku vyznačím :
- keď stavba mení svoj objem (napríklad nadstavbou alebo prístavbou)
- pokiaľ sa mení tvar strechy (ide o zásah do nosných konštrukcií)
- ak je stavba vyššia ako 5 metrov.....
Aká je výška terajšia, nevieme...a ani to, aká bude po prerábke.
Martuk
22.01.16,06:35
misoft, ešte som tak nad tým rozmýšľal a myslím, že pravdu mám ja, pretože podľa otázky zadávateľa chce tú búdu ešte aj nadstavovať a to už na ohlásenie nebude možné urobiť, na to už bude treba stavebné povolenie, zvlášť, keď to chce dvíhať o 2 metre. Ale aj tak si cením, že si sa k tomu neužitočnému priznal. Niektorí dajú neužitočné a ani hubu neotvoria.

A ešte dodatok: v tom linku, čo si prilepil je hneď v prvom odstavci Kedy treba žiadať o stavebné povolenie bod 3. keď stavba mení svoj objem (napríklad nadstavbou alebo prístavbou) čiže toto bez stavebného povolenia nepôjde