3tina4
21.01.16,09:45
Dobry den,uzatvorila som rk,zmluvu o zmluve na kupu rd.Cast nehnutelnosti som platila v hotovosti pri podpise a druhu cast mam splatit hzp,uverom do 31.1.2016.Odhadca zistil,ze cast rd,je cierna stavba na spolocnom pozemku ,kde je 75 spoluvlastnikov,Banka mi uver zamietla a podmienky zmluvy v danom termine nestihnem.Od zmluvy chcem odstupit a neviem ci zmluva zanika alebo musim pisat odstupenie od zmluvy.Dakujem.
profesional
24.01.16,08:56
Závisí od znenia v tej zmluve. Ak si bola vedome uvedená RK do omylu v podstatných podmienkach splniteľnosti kontraktu, zmluva je od prvopočiatku neplatná. Avšak pre vyšší stupeň právnej istoty by som RK napísal odstúpenie od zmluvy s odkladacou podmienkou, že zmluvu považujem za absolútne neplatnú, ale pre prípad, že by sa táto ukázala čo i len z ćasti platná, že od nej odstupuješ.
arizona
24.01.16,11:06
Vacsina serioznych RK toleruje odstupenie od zmluvy,ak zaujemca nedostane uver. Ale to treba mat vopred zaistene a dohodnute. Ale ste dost v nevyhode,lebo ste znacnu cast penazi za nehnutelnost uz zaplatili.
Takze treba sa obratit na nich a pokusit sa o dohodu.

Je bezne,ze pri podpise zmluvy o buducej zmluve sa plati iba nejaka zaloha,nie viac! Ale v tomto pripade RK,aj predavajuci asi vedeli,preco ziadaju vyplatit cast sumy vopred v hotovosti...

Neodpustim si ale poznamku. To ste vyplatili peniaze v hotovosti vopred,bez toho,aby ste si sami zistili vsetko potrebne o nehnutelnosti???

Zohnat 75 spoluvlastnokov je nekonecny boj! Taky dom je nepredajny!
Odporucam ti najst si sikovneho pravnika,ktory ti mozno pomoze.