TaraNoelle
21.01.16,12:35
Chcem sa podrobnejšie popýtať na kurz, keďže idem kupovať tovar z Čiech. Vediem daňovú evidenciu. Keď zaplatím cez banku, tak mi to banka strhne v nejakom kurze, v tomto kurze si to zapíšem do evidencie príjmov a výdavkov a pri naskladnení použijem kurz ecb, podľa zákona ? A keďže v DE neriešim kurzové rozdiely, tak už nič iné nezapisujem ohľadne kurzov ? T.j. nebude mi vlastne sedieť čo som fyzicky zaplatila voči hodnote skladu v Eur ? Objasní mi to prosím niekto ?

DOPLNENIE: zamyslela som sa nad tým, že čo vlastne znamená v daňovej evidencii - nevyčíslovanie kurzových rozdielov. Neznamená to, že keďže žiaden kurzový rozdiel nemá v daňovej evidencii vplyv na základ dane z príjmu, nemusím to riešiť vôbec ? Myslím tie kurzy na faktúrach a platbách a sklade ? Nestačí, keď evidujem všetko iba v takom kurze v akom som to skutočne uhradila t.j. vlastne kurz komerčnej banky v deň úhrady? Možno sa pýtam blbosť, ale som z tých kurzov úplne zmätená, lebo inde na nete ešte čítam iné rozdiely oproti tu uvedeným veciam na porade a už mi z toho šibe.