hotcom
01.11.04,13:04
Budem platit DPH na Slovensku,ak doveziem osobne motorove vozidlo ako podnikatel platca DPH,ak ho doveziem z krajín EU a v krajine,kde auto kupim zaplatim cenu vratane DPH.Podotykam,že ide o prípad kupy nie noveho auta od vyrobcu,resp.jeho autorizovanej predajne,ale o kupu od pravnickej osoby,ktorá je majitelom auta,resp je predajcom jazdených motorových vozidiel do 3 rokov.

Dakujem

Zdraví

Palo
accad
01.11.04,15:59
Skúste www.euroinfo.gov.sk/index/go.php?id=8 (http://www.euroinfo.gov.sk/index/go.php?id=8)
moni112
01.11.04,16:54
DPH sa platí vždy v tej krajine, kde vozidlo prihlasujete. Rozdiel je v tom, či si DPH nárokujete, alebo nie. Pri os.voz.si DPH nenárokujete /s výnimkou, ak je kúpa a predaj voz.predmetom Vášho podnikania/, úžitkových voz.si DPH nárokujete.
marianna
02.11.04,10:09
Moni, takže ak kúpim úžitkové vozidlo - nové v ČR, priznám daň a mám nárok aj na odpočet, ak som platca? Pýtam sa, lebo mám info také, (od "Poradcu podnikateľa") že pri kúpe nového mot. vozidla to je jedno akého musím odviesť DPH, ale nárok na odpočet nemám. (Podotým, že daňový úrad mi to zisťuje už dva týždne a zatiať nevedia nič). Ešte by ma zaujímalo, či je dôležité, od koho kupujem auto, či je platca alebo nie a pod.