zuzankkaa1
22.01.16,10:48
Zdravím Vás,
chcem sa opýtať na Váš názor. Pracujem v jednom socialnom zariadeni a Fico organizuje mitingy pred volbami. Je objednany autobus, ktorý príde pre ludi aby ich tam odviezol. Mozem ja ako pracovnik odmietnut ist s ludmi ako doprovod na ten miting? S tym ze jednoducho som apoliticka ( alebo nemam rada Fica to je jedno), jednoducho sa nechcem zucastnit toho mitingu ani ziadneho ineho ani ako doprovod tych ludi. Je to v nedelu cize mimo pracovneho casu, ziadny nadcas ani to nie je zaplatene... Da sa to odmietnut ako "vyhrada svedomia" alebo nieco take? A zamestnavatel ma moze za to potrestat?
Dakujem :-)
Tweety
22.01.16,09:54
Samozrejme, že máš právo to odmietnuť.
karakul
22.01.16,10:49
Doplním Tweety:
... A zamestnávateľ ťa môže za to potrestať. Ten "trest" môže byť aj iný, než na ktorý by sa sa mohla sťažovať a odvolávať voči nemu. Ale to závisí od zamestnávateľa.
buchač
22.01.16,11:16
Doplním karakul :
...a keďže sa zamestnávateľ angažuje takouto formou organizovania a účasti na mítingu danej strany (nezáleží na príslušnosti), tak sa dá povedať, že tie represie majú reálny predpoklad...
Tweety
22.01.16,11:18
žeby zákon politicky padajúceho ho...?
Dáša_
22.01.16,11:31
to znamená, že na tieto vítingy sa vozia ľudia z domovov sociálnych služieb? lebo predpokladám,. že bežný dôchodcovia z domovov dôchodcov sprievodcu nepotrebujú...
Oliwa
22.01.16,11:35
Si slobodný svojprávny človek.
Prinútiť Ťa nemôžu.
Potrestať Ťa môžu.
Nie za neúčasť, ale ak budú chcieť, niečo sa už nájde... Lebo stále platí "kto chce psa biť, palicu si nájde"...

Výhrada svedomia sa uplatňuje v iných prípadoch. Ale môžeš mať predsa iné plány - byť doma s rodinou, ísť na výlet, relaxovať...

Kedysi ľudia za svoje presvedčenie sedeli v base...
Dnes...
PS: Kto platí autobus?
zuzankkaa1
22.01.16,11:36
Neskutocne...
Ing. Ľubomír Janoška
22.01.16,11:48
Je to vec osobného prístupu. Ja osobne som sa do takýchto akcií od dosiahnutia 18-ky nedal nútiť ani za "socíku" a nikdy mi nikto za to nič nevyparatil. Dnes by som odpovedal, že sa píše rok 2016.
misoft
22.01.16,15:37
Tweety - nie "zeby?" .... určite!
misoft
22.01.16,15:38
Vitaj na Slovensku.....:D
zuzankkaa1
23.01.16,07:13
Zariadenie pre seniorov sa to uz vola...samozrejme ze alzheimer tam nepojde ale inak vsetci co chcu ist...s barlami a pod:) pre zamestnancov to asi ma byt cest a nehovorim ze smer je kazdy od riaditelky cez upratovacku...okrem mna :)
Tweety
23.01.16,08:22
no veru máš to ťažké ale určite nechoď
Tweety
23.01.16,08:23
nájdi si nejaký rozumný rodinný dôvod aby si nedajbože smeráci nemysleli, že máš niečo proti ich smerovaniu