pokoj
22.01.16,11:57
dobrý den, zdá sa Vám meno Krištof pre syna moc extravagantné? nemohli sme sa s manželkou dohodnúť na mene a čo viac, svokra citovo vydiera celú rodinu s manželkinej strany
buchač
22.01.16,11:03
Pri spovedi sa chlap spovedá zo svojich hriechov :

" Viete , otče , tá moja svokra , to je ale kus ženskej ...
Chvíľkami uvažujem , že by stála za hriech ...!!!

" Pamätaj synu , nezosmilníš !!!! "


" Ale kdeže , velebný pán ....NEZABIJEŠ...! "
terezamaria
22.01.16,11:09
Veď si dajte meno aké sa vám s manželkou páčí....Aké vydieranie svokrou?....Veď je to vaše dieťa, vy ho budete vychovávať a vy si vyberte také, aké je pre vás nabližšie, najkrajšie a najmilšie. Samozrejme treba zladiť aspoň trochu s priezviskom, lebo niektoré mená sa naozaj k existujúcemu priezvisku nehodia.
lujza.j
22.01.16,11:09
...dajte si také meno ako sa vám páči!!!!
moja mama v roku 69...neriešila a capla mi aké mi capla...a ja mojemu decku v roku 91..tiež....:)
Tweety
22.01.16,11:11
No vidíš ale asi fajne ste obe capli, či? Lui, ale dnes je iná doba a svekruša to asi nechce pochopiť....
Tweety
22.01.16,11:16
Je trocha extra ale terazky letí. Ak sa vám páči, tak netreba rozmýšľať nad tým, že svokra robí rozbroje. Svokra dala mená svojím deťom a vy rovnako svojím.
korela
22.01.16,11:23
Krásne meno. V Čechách je pomerne časté, ale s ypsilonom.
Romaind Roland Ján Krištof, hlavná postava.
Ide o vaše dieťa, či nie? Hodí sa k priezvisku? Lebo Krištof Teplý, Kraviar, a pod. by asi nebolo to pravé, čo by ho sprevádzalo jeho životom.
Že ťa trápi svokra v tomto prípade, nechápem. Mohla by som byť vekom i ja teoreticky tvojou svokrou, ale toto by som si nedovolila nikdy. Inak najlepšie vycíti žena, ktorá porodí dieťa, aké je najvhodnejšie meno pre dieťa. Najlepšie dať meno po dohode, to je jasné, ale veľmi prihliadať na rodičkin výber. Matka vycíti to, čo muž nedokáže.
Inak, doplň pre zaujímavosť, kto je za výber Krištofa, ty alebo manželka. Mňa by to zaujímalo úplne z iných dôvodov.
A svokru umlčte, ona si pokrstila svoje deti.
Oliwa
22.01.16,11:23
Treba si uvedomiť, že Krištof to meno bude nosiť, aj keď sa raz svokra či rodičia pominú...
Ak ma pamäť neklame, tak syna Krištofa má Szidi Tobias... alebo kedysi F.K. Veselý...
To citové vydieranie si fakt neviem predstaviť, vydierať dcéru-zaťa kvôli /nenarodenému/ vnúčaťu...
korela
22.01.16,11:32
Mne capol otec, mama celý život nespokojná, stálo to zato? Povedala som jej, že jej chyba, mala papier ešte v pôrodnici roztrhať.
lujza.j
22.01.16,11:34
svokra -cvokla:D je to posledné čo by som riešila....by som sa nasdrila a dala winetúa:Dromualda...pri decku som mala nachystané v zálohe keby mi ju nechceli zapísať...natáliu.
pokoj
22.01.16,11:44
nakoniec podľa všetkého bude Matyáš, ale celý ten cirkus okolo mi normálne znechutil celú radosť s narodenia krpca
Ing. Ľubomír Janoška
22.01.16,11:51
A prečo sa nepýta manželka? Čo keď vštci povieme, že kašľat na svokru a manželka povie, že to je jej mama?
Dav
22.01.16,11:52
Nebuď na svokru zlý, jej suseda má Krištofa a ona by nemala? :D Ale vážne , meno je záležitosť rodičov a svokre treba povedať, že ak chce krstiť, nech si porodí. A kde to nie je svokra, tam je to otec (mama, starký...)Dcéra uvažovala o mene Timothy, tak som jej povedala, aby si predstavila bábätko a nežne ho oslovila. Vyšlo z toho Timotko (Ty Motko), záchvat smiechu a malý je Alex a nevesta má od otca príkaz, že jemu je to jedno, ako sa im bude volať syn, len keď bude mať meno po ňom.
Oliwa
22.01.16,11:53
Nakoniec sa môže volať úplne inak... Neraz napriek všetkým dohodám spontánne podľa mena lekára, ktorý je práve pri pôrode... :D:D:D
Je dobré si predstaviť, ako to dieťa budete volať Vy doma - všetky možné i nemožné podoby, keď sa mu budete prihovárať v postieľke, ale aj neskôr, keď nebude poslúchať, ako ho budú vedieť vyslovovať jeho rovesníci v škôlke, ktorí ešte nebudú vedieť hovoriť "r", neskôr spolužiaci v škole, kolegovia...
korela
22.01.16,11:57
Mama si prehodila svoje krstné meno pri druhom sobáši. Na Margarétu. Pri mne ju po prvýkrát oslovil jeden nový pacient na geriatrii ako Grétku, videla som na mame v sekunde jej milión otáznikov, prečo ju tak počas života nikto neoslovil. Ten pán sa trafil do jadra jej dušičky, ako nikto dlho predtým. O tri dni kvôli úrazu doma zomrela, čo sme nikto neočakávali.
Preto hľadím aj na eutanáziu inými očami, človek môže zažiť skutočne do poslednej chvíle neuveriteľné zážitky, ktoré mu ostanú v duši. Tento bol mimoriadne pozitívny a rada na neho spomínam, že sa stal. Niekto si môže pomyslieť, veď o nič nešlo. Ale išlo. Dva dni pred smrťou mala 85. narodeniny a verím, že najkrajším darčekom práve bolo to oslovenie Grétkou.
To na margo toho, aké je krstné meno pre človeka veľmi dôležité.
pokoj
22.01.16,12:11
za Krištofa som ja, manželka za matyáša ...aj ona bola čiastočne za krištofa, len zasiahli vyššie sily :-) v jednom by som s tebou nesuhlasil, myslim si, že aj muž vie vicítiť meno pre syna :-) ...ono možno nie je ani problém zmieriť sa s iným menom, ale keď tomu predchádzalo také divadlo / vyjadrenie svokry je to ako nadávka, ani my tu sním nechodte , budem sa hanbiť pred ľuďmi a pod. . /
jslancik
22.01.16,12:12
no napr. mne nič nepovie Krištof Teplý či Kraviar (je to analógia s niekým?). A k takým priezviskám sa nehodí asi nič, lebo samotné priezviská sú troška problém. Ale aj horšie môžu byť. Teraz sa občas stretnem s "Konečníkom" a "Konečníkovou". K takému priezvisku sa hodí aké meno? :D
Oliwa
22.01.16,12:17
Krištofa nechce svokra, ale zadávateľ...
Upss... už som myslela, že pointa bude v inom - že jemu je to jedno, ako sa im bude volať syn, len nech bude jeho... :D
Oliwa
22.01.16,12:22
Spravte kompromis... Ani Krištof, ani Matyáš... dajte Jáchyma a bude pokoj...:D:D:D Toho majú napr. Chýlková-Kraus... Keď už ste nasmerovaní skôr na tú českú nôtu... Lebo na Slovensku je to Matej...
buchač
22.01.16,12:23
Môj názor je jednoznačný...a tvrdý.

Do (aj bežného) života je potrebné nenechať svokru nikdy zasahovať...NIKDY !!!

Takéto maniere svokier je proste potrebné, ba dokonca nutné potrieť v zárodku.
Lebo ak raz začne citovo vydierať a prejde jej ? To len potom neskôr, len potom sa začnú diať veci.
Kvôli nie jednej svokre sa skončili manželstvá.

Rodičia z oboch strán...teda svokrovci oboch mladých sú na to, aby poradili, pomohli...a nie na to, aby dirigovali.
Môžu kľudne aj rozmaznávať vnúča...ale len dovtedy, pokiaľ rodičia vnúčaťa nepovedia dosť.
Oliwa
22.01.16,12:28
jslancik - a to si sa možno ešte nestretol s menom Samo Vražda...
korela
22.01.16,12:37
Rozhodne k slovenskému priezvisku jednoduché slovenské meno - Ján Kraviar, Jozef, Matej, Juraj, Ondrej, pretože už napr. Oliver, Ferdinand, by nepôsobilo veľmi vhodne.
lujza.j
22.01.16,12:38
poznam: pani mokrá....tiež fasa:D
Soňa K
22.01.16,12:42
Matyáš je otras ....
BlackRoses
22.01.16,12:47
slečna Ripičová - zo základky :)
taiko
22.01.16,12:58
Krištof je nadherne meno.
Svokru posli do muky. Aj ked si neviem predstavit ako moze svokra menom vydierat rodinu. Co hrozi, ze vsetkych vydedi, ked nedate meno po starom otcovii? Pozeram, ze by som mal byt za svoju fajnu svokru ( nech jej je zem lahka ) poriadne vdacny.
Oliwa
22.01.16,13:00
Síce sme už mimo témy, ale stalo sa - prvé rande na ktorom sa on predstavil ako Buchta a ona Maková... :D
korela
22.01.16,13:01
pokoj, koľko ešte máte času? Snáď to dobre dopadne, tebe sa prečo páči Krištof? Mne totiž nesmierne. Čo ťa k nemu pritiahlo? Hlavne ak by ste mali v priezvisku K, R, tak by to bolo veľmi vhodné meno.
Zájdite aj ku vzniku mena z historického hľadiska.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Maty%C3%A1%C5%A1
Ale aj významového, http://calendar.zoznam.sk/meno/Kristof, keď porovnávam mená v rodine, sedí to.

Keby ste mali maďarské priezvisko, Matyas by pasoval.
Aj Lucka (Lucie?) Vondráčková má Matyasa Plekanca syna, tatko je normálny český Tomáš.


https://www.google.sk/search?q=matias+berlansky&oq=matias&aqs=chrome.5.69i57j0l5.8875j0j7&sourceid=chrome&es_sm=0&ie=UTF-8
To ide o tú istú osobu? Šport nie je mojou doménou. Aj takto sa to asi rieši ..., vtipné.
korela
22.01.16,13:14
Výber mena je najdôležitejší pre človeka najmä v dospelosti. Dopĺňa jeho osobnosť. V postieľke ho môžem oslovovať hoci aj murkom, cicuškom, závisí od vyspelosti rodičov.
Ide o to, že dieťa rozumie všetkému od narodenia (keď napíšem, že pred narodením, tak ma tu zasa niekto vysmeje), ale nemá schopnosť to vyjadriť. Má svoje myšlienky, pocity, vníma ako dospelý. Veď tu nie je po prvýkrát jeho duša.
http://knihy.bazar.sk/8187983-rheinwaldova-eva-rodicovstvi-neni-pro-kazdeho
A prihovárať sa dieťatku nejakou hatlaninou, je už úplne scestné. Dieťa od narodenia nie je truľko. Je to živá inteligentná bytosť so všetkým, čo k tomu patrí.
korela
22.01.16,14:04
Quido Mokrý, matka Diana (Mokrá), neviem či by jej to nezasiahlo aj do kariéry. Tu je pekne vidno, že Nomen omen. Priateľka má sesternicu Mokrú, Ďurovu mamu.
babka - ježibabka
22.01.16,14:05
Lujza Ty poznáš Mokrú a moja švagriná je zas Suchá. Ale to vážne Ale poznám aj jednu rodená Mokráňová
Dav
22.01.16,17:25
nie, dcére a zaťovi povedal, že sa im do mena nestarie, ale nech je po ňom, lebo beda :D
MarcoM
22.01.16,19:40
Meno dieťaťa vyberajú rodičia ! Nie, babka, dedko, susedia .......

Meno treba vybrať aj podľa toho ako "ladí" k priezvisku. Napr. Hugo Kováč mi moc nesedí.

Inač povedz svokre, že keď neprestane meno môže určiť súd :)

A ten ju s Matyášom pošle kam slnko nesvieti.

Off topic: Mne sa páčia mená: Daniel, Dominik, Gabriel.
kukučka
22.01.16,20:26
pokoj (http://www.porada.sk/member.php?u=352207) (Dnes 14:11) za Krištofa som ja, manželka za matyáša ...aj ona bola čiastočne za krištofa, len zasiahli vyššie sily :-) v jednom by som s tebou nesuhlasil, myslim si, že aj muž vie vicítiť meno pre syna :-) ...ono možno nie je ani problém zmieriť sa s iným menom, ale keď tomu predchádzalo také divadlo / vyjadrenie svokry je to ako nadávka, ani my tu s ním nechodte , budem sa hanbiť pred ľuďmi a pod. . /

Dav píše: nebuď na svokru zlý... no mne by veru mráz po chrbte prebehol z tvojej svokry, takto sa teší a víta na svet vnuka? Maj sa pred ňou na pozore.
Mila123
22.01.16,20:29
dajte mu dve mená.......
buchač
22.01.16,20:43
Zaráža ma ale ešte aj iné.

Jedna svokra sa montuje do manželstva.
Ak by takto činila aj druhá, čo by sa potom dialo ?
korela
23.01.16,06:59
Tim, Timo, Timko, Timinko, Timi, Timino
korela
23.01.16,07:04
Bratia mali po dve, po Štúrovcoch, nikdy sa v praxi nevyužili, ani na úradných dokladoch, na OP, nikde.
Mne už nedali, narodila som sa s odstupom.
Keď, tak zložené, ako napr. Annamária, inak sa nestanú súčasťou života.
Ing. Ľubomír Janoška
23.01.16,08:21
"Aj ked si neviem predstavit ako moze svokra menom vydierat rodinu."
- iba ak prostredníctvom svojej dcéry :(
Dav
23.01.16,08:57
veď som to myslela ironicky... aj ja som svokra -ale poradiť, vysvetliť, upozorniť, len nie prikazovať alebo vydierať