4326
05.06.06,14:15
Ahojte,

chcem sa opýtať - uskutočňujem práce na hmotnom majetku. Ak mi prídu výrobky na opravu od dodávateľa len na základe dodacieho listu, mám aj tieto podchytiť v inventúre, keď sa nejedná o moje výrobky? Nebudem mať na to faktúru, lebo ich posielam naspäť a ja faktúrujem len prevedené práce. Mám ich zahrnúť do inventúry a ak áno tak v akej cene?
4326
05.06.06,13:06
Prosím ak viete poraďte - vopred ďakujem.
Eulalia
05.06.06,13:26
Ahojte,

chcem sa opýtať - uskutočňujem práce na hmotnom majetku. Ak mi prídu výrobky na opravu od dodávateľa len na základe dodacieho listu, mám aj tieto podchytiť v inventúre, keď sa nejedná o moje výrobky? Nebudem mať na to faktúru, lebo ich posielam naspäť a ja faktúrujem len prevedené práce. Mám ich zahrnúť do inventúry a ak áno tak v akej cene?

Nie je to Tvoj majetok, preto ich nemôžeš zahrnúť do svojho účtovníctva, napr. na sklad a pod. Cudzí majetok sa vedie na podsúvahových účtoch a pri inventúre môžeš potom spraviť aj inventúru cudzieho majetku. Takto Ti nevchádza do Tvojho účtovníctva a mali by Ti stačiť na zaradenie na podsúvahový účet dodacie listy. Odúčtovávať ho zase musíš na základe iného dokladu - napr. o prevedení prác. Je to také množstvo cudzieho majetku aby to bolo potrebné?
Ako to oceniť Ti v tejto chvíli neviem povedať, snáď sa ešte niekto pridá.
4326
06.06.06,04:41
Jedná sa o dosť veľké množstvo, v účtovníctve to nemám vedené - mám na to skladovú evidenciu, ale len v množstevnom vyjadrení. Neviem ako ich mám oceniť. Alebo to stačí tak ako to vediem?