tomik1987
22.01.16,17:40
Dobrý deň, potrebujem radu. som dlhšiu dobu na PN niečo cez 30 dní. Pričom som absolvoval odborné vyšetrenie 12.1. 16 Pre nepriaznivé výsledky mi lekárka nakazala urobiť ďalšie úkony. vyšetrenia a pod. Nakoľko mám svojich lekárov 50km od miesta bydliska (miesta kde trávim PN). Počas mojich vychádzok som išiel objednať osobne s dokladom čo mi dala lekárka z vyšetrenia 12.1.2016. Objednať na daný úkon (sono). Nakoľko som vybavoval zdravotné záležitosti pýtal som si doklad o tom že som bol v danej inštitúcii nemocnici. Dostal som Priepustku, kde mám vypísaný dátum, meno, pečiatku inštitúcie-nemocnice a podpis pracovníčky ktorá mi to vydala. Avšak nepodarilo sa mi na čas vrátiť domov. vrátil som sa o cca 12:40 a o 12:15 som mal kontrolu zo soc. poisťovne. Na druhý deň som hneď utekal zdôvodniť svoju neprítomnosť. ale tam mi neuznali priepustku. a pritom som riešil svoje zdravie. Poradíte čo mám robiť?
hanelie
22.01.16,18:28
jednoznačne musia uznať priepustku od lekára , treba na tom trvať
veronikasad
22.01.16,18:39
V zdr.zariadení kde si sa bol objednať na sono nie je problém zistiť čas kedy si tam bol + primeraný čas na dopravu domov. Nepotrebuješ sa preukazovať žiadnou priepustkou, uveď skutočný dôvod neprítomnosti počas kontroly ... (samozrejme za predpokladu, ak si túto návštevu nevyužil na vybavovanie iných súkromných záležitostí)
tomik1987
22.01.16,19:05
no tak to mi povedal aj primár oddelenia z ktorého som bol odporúčaný na sono. Pričom bol rozhorčený ako odo mňa môžu pýtať správu, keď je to lekárske tajomstvo medzi pacientom a jeho lekárom.
tomik1987
22.01.16,19:15
áno môžu si vypočítať aj prezistiť. len nechápem prečo ma zrušila na socialke s tou priepustkou. a ešte som jej ukázal aj papier odporúčanie odborného lekára z kontroly z 12.1. v ktorom je uvedené aké odborné vyšetrenia musím absolvovať.