Zuzana Kvietkova
22.01.16,21:57
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť ako napísať pokus o mimosúdne vyrovnanie. Neviem ako to správne formulovať. Dakujem
Chobot
22.01.16,21:28
Ako kombináciu listu a slohovej úlohy.
buchač
22.01.16,21:42
Len aby to ale neskončilo ako glosa...;)
Kabaka123
23.01.16,05:32
:):):)
Kabaka123
23.01.16,05:34
a čoho sa týka?
Zuzana Kvietkova
23.01.16,19:33
ufff zložité...moja neter mala nehodu spadla z podomácky vyrobeného trektora a ten čo šoféroval jej ešte prešiel aj po nohe...zlomenina operácia šroubyv klbe atd....policajti uzavreli vec tým že to hodili na maloletého chlapca ktorý ju mal strčiť...teraz by sme sa chceli pokúsiť o mimosúdne vyrovnanie s tým šoférom na odporúčanie právničky...len ja neviem ako to správne napísať..
buchač
23.01.16,19:41
Predpokladám, že "My" znamená Ty a rodičia netere...
Ale ak spomínaš právničku, tak by právnička mala vedieť, čo a ako.

Podumaj/te aj nad službami mediátora.

Inak, na nete je vzorov dostatok.
Ice dive
24.01.16,06:10
no pokiaľ polícia určila za vinníka nehody maloletého chlapca.... tak od vodiča traktora by som nejaké odškodnenie nečakal... alebo si myslíte, že ak dostane od Vás list, ktorý sa bude volať mimosúdne vyrovnanie... tak sa tak zľakne že Vám ako odškodnenie pošle 100 000 € aby mohol kľudne spávať... (ak niekto jazdí na podomácky vyrobenom traktore, asi nebude disponovať veľkým majetkom na odškodňovanie...) na Vašom mieste by som sa skôr skúsil s vodičom traktora dohodnúť, či má uzavreté PZP na daný traktor (čo by zo zákona mal mať cca posledné dva roky sa vydávajú aj pre podomácky urobené traktory tzv. Cčkové značky) a skúsil si odškodnenie uplatniť cez poisťovňu, ktorá má na to aj oceňovacie tabuľky a pod t.j. vie určiť výšku reálnej škody... alebo sa pokúsiť vymôcť odškodnenie od zákonných zástupcov chlapca, ktorý nehodu spôsobil... resp. ak sa neterke stal úraz, tak ju ošetrovali a faktúru poslali do zdravotnej poisťovne, táto samozrejme ak je známy vinník ide voči nemu regresom... voči komu šla poisťovňa regresom v tomto prípade...?
Kabaka123
24.01.16,10:32
... na odporúčanie právničky... presne tak... keď odporučila, nech aj napíše, však je od toho
Zuzana Kvietkova
24.01.16,20:27
my som napísala zle..jej mama sa chce s ním dohodnúť....právnička povedala čo zhruba tam má byť a tým to haslo..za napísanie toho listu by chcela 80 € tak asi chápete že a pokúsim to napísať ja...mna poprosila švagriná či by som to nevedela ..hľadala som na nete veľa ale nič také som nenašla ...sú také čo sa vyrovnávajú uz po začatom súdnom konaní ...ale dakujem
Zuzana Kvietkova
24.01.16,20:31
vôbec si nemyslíme že sa zľakne teda jej mama si to nemyslí...z jeho strany je úplná ignorácia ..chcela sa s ním dohodnúť vyvolávala mu ale on sa tvári že nič...a správa a správal sa už od začiatku ako úplný chrapún...ale to je jedno...ja som chcela radu ako napísať list a nie toto....a mimochodom môže na neho podať trestné oznámenie a aj to chce urobiť ak sa nedohodnú...
Ice dive
24.01.16,20:55
no ťažko radiť, keď nepoznáme okolnosti... ale sama tu píšeš, že polícia to uzavrela tak, že na vine je neplnoletý chlapec t.j. nejaký právny základ na vymáhanie od vodiča vám chýba... ak by bolo právo na Vašej strane asi by Vám navrhla právnička podanie žaloby (spravidla pri mimosúdnej dohode sa obe strany vzdajú časti nároku....). trestné oznámenie môže podať každý dokonca je to každého zákonná povinnosť ak vie o trestnom čine... len otázne či bude mať úspech a nebude zamietnuté pod stôl, nakoľko trestné stíhanie voči neplnoletému je neprípustné... a ďalšia vec, môže to dopadnúť aj tak, že vodič dá trestné oznámenie na Vás, že sa ho snažíte poškodiť....
Zuzana Kvietkova
25.01.16,19:57
ved práve právnička povedala že môže zažalovať toho vodiča a to aj po roku od uzavretia prípadu...ja sa do toho nevyznám...mna len požiadala o ten list ...a aj tak som sa nedozvedela to čo som potrebovala...
Kabaka123
25.01.16,20:03
hmmm... my ťažko za Teba naštylizujeme list, keď nepoznáme pozadie...
Ice dive
25.01.16,21:06
každý prípad je špecifický, t.j. nedá sa pri tak malom počte informácií dať vzor listu, kde sa len vymenia osobné údaje a môže sa poslať... odporúčam skôr danú vec riešiť s niekým kto sa vyzná, a neriešiť to takto tzv na kolene cez x ľudí...(nakoľko to vyzerá tak, že právnička Vám zle radí, alebo vy motáte hrušky s jablkami...). nakoľko trvalé následky nehody resp. posúdenie invalidity sa vyhodnocuje po roku od kedy sa úraz stal.... škodu si v zmysle občianskeho zákonníka môžete uplatniť do troch rokov od roku v ktorom sa udalosť stala... a ďaľšia vec, ak polícia určila ako vinníka maloletého, - proste iného človeka... tak to súd zamietne... de facto má to tú istú váhu ako keby ste zalovali suseda z druhého konca dediny