milkami
23.01.16,07:55
podnikateľ mi na moje urgovanie predložil faktúru k zaplatenej zálohe v máji 2015 až teraz. Mám podať dodatočne DP DPH, alebo odpočítať DPH až v poslednom Q 2015? Evidentne ju držal niekde v šuplíku. Keby sa dalo v poslednom Q, aký dátum zdan.plnenia uviesť?
Tweety
23.01.16,07:29
Nárok si môžeš uplatniť ešte v poslednom Q.2015, potom neskôr už len cez DDP.
kn-alka
23.01.16,10:59
§ 51 Zákona o DPH

(2) Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. a), c) alebo písm. d) najskôr v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, a najneskôr v poslednom zdaňovacom období kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, ak do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za zdaňovacie obdobie, v ktorom uplatňuje právo na odpočítanie dane, má doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d). Ak platiteľ nemá doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d) do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za posledné zdaňovacie obdobie kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, vykoná odpočítanie dane v tom zdaňovacom období, v ktorom dostane doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d). Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. b) najskôr v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, a najneskôr v poslednom zdaňovacom období kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo.
kn-alka
23.01.16,10:59
mimochodom, koľkokrát sa to tu ešte budú ľudia pýtať? stále dookola tie isté otázky :(
kn-alka
23.01.16,11:01
fakt Vám závidím tých podnikateľov, že Vám doteraz vždy včas dávali doklady, keďže nepoznáte tento problém - neskoro dodané doklady.

Ja to mám každý mesiac, že doklady sú z rôzneho obdobia, vždy sa niečo nájde - prekliatie externých účtovníkov :D
Tweety
23.01.16,11:05
dokedy? dokedy si budú myslieť, že nemusia sami nič poštudovať,,
milkami
24.01.16,09:01
poštudovala som, poštudovala, len som nevedela ako to vo výkaze uviesť. Doteraz som robila dodatočné DP. Už to mám.