zaphira
05.06.06,18:40
Prosím o radu, aká suma sa vlastne uvedie do položky 28 tlačiva typu B. Je to suma, o ktoru si SZČO zníži ZD na daňovom priznaní v riadku č. 74? Možno je to hlúpa otázka ale neviem si s tým rady.
Tiež sa chcem opýtať na položku č. 42. Ak SZČO pracoval cely rok bez vynechania, bude v každom mesiaci suma 6500? Od čoho sa odvýja vyška tejto sumy?
Najde sa niekto ochotny kto mi odpovie? Dik

A ešte jedna vec: Naša firma mala zamestnanca,ktory pracoval ako zamestnanec do 31.5.2005. Od 1.6.2005 sa stal SZČO. Čo s tym mam urobiť? Ake potvrdenie mu mam vystaviť alebo mu musim robiť roč. zúčt. ja? Poraďte. Dik
Melnick
05.06.06,16:52
Prosím o radu, aká suma sa vlastne uvedie do položky 28 tlačiva typu B. Je to suma, o ktoru si SZČO zníži ZD na daňovom priznaní v riadku č. 74? Možno je to hlúpa otázka ale neviem si s tým rady.
Tiež sa chcem opýtať na položku č. 42. Ak SZČO pracoval cely rok bez vynechania, bude v každom mesiaci suma 6500? Od čoho sa odvýja vyška tejto sumy?
Najde sa niekto ochotny kto mi odpovie? Dik

Položka 28 predstavuje výdavky na ZP ,ktoré si si uplatnila v tvojom účtovníctve ako výdavok ovplyvňujúci základ dane - sú to platby do fondov./v tomto prípade do ZP/
VZ SZČO je 6500.-Sk je to výška min. mzdy,ktorá sa pre účely ZP nemení počas roka k 1.októbru,ako zvyčajne, ale k 1.1. To znamená ,že ak RZZP oslávi svoje 1.narodeniny táto suma bude potom 6900.-Sk:)
Nemyslím,že Tvoja otázka je hlúpa.Každý máme v talóne takú;)
abel
05.06.06,17:33
Prosím o radu, aká suma sa vlastne uvedie do položky 28 tlačiva typu B. Je to suma, o ktoru si SZČO zníži ZD na daňovom priznaní v riadku č. 74? Možno je to hlúpa otázka ale neviem si s tým rady.
Tiež sa chcem opýtať na položku č. 42. Ak SZČO pracoval cely rok bez vynechania, bude v každom mesiaci suma 6500? Od čoho sa odvýja vyška tejto sumy?
Najde sa niekto ochotny kto mi odpovie? Dik

A ešte jedna vec: Naša firma mala zamestnanca,ktory pracoval ako zamestnanec do 31.5.2005. Od 1.6.2005 sa stal SZČO. Čo s tym mam urobiť? Ake potvrdenie mu mam vystaviť alebo mu musim robiť roč. zúčt. ja? Poraďte. Dik
Ak bol ten Váš zamestnanec čo len jeden deň SZČO, RZ ZP si musí urobiť sám, ty mu dáš len potvrdenie, koľko zarobil u vás, koľko ste zaňho odviedli ako zamestnávateľ a koľko on ako zamestnanec. Podáva tlačivo typ S a prílohu SA a SB. Zaphira, v položke r.74 v daňovom priznaní sa uvádzalo poistné na životné poistenie, to nemá teraz s RZ ZP nič spoločné.
Keď ti niečo nie je jasné, kľudne sa spýtaj aj 5x na to isté, kým ti to nebude jasné.
RenataK
05.06.06,17:40
Prosím o radu, aká suma sa vlastne uvedie do položky 28 tlačiva typu B. Je to suma, o ktoru si SZČO zníži ZD na daňovom priznaní v riadku č. 74? Možno je to hlúpa otázka ale neviem si s tým rady.
Tiež sa chcem opýtať na položku č. 42. Ak SZČO pracoval cely rok bez vynechania, bude v každom mesiaci suma 6500? Od čoho sa odvýja vyška tejto sumy?
Najde sa niekto ochotny kto mi odpovie? Dik
Na toto ti už odpovedali v príspevku 2

A ešte jedna vec: Naša firma mala zamestnanca,ktory pracoval ako zamestnanec do 31.5.2005. Od 1.6.2005 sa stal SZČO. Čo s tym mam urobiť? Ake potvrdenie mu mam vystaviť alebo mu musim robiť roč. zúčt. ja? Poraďte. Dik
Keď sa stal SZČO tak si RZZP musí spraviť sám, on si mal od teba vyžiadať
do 7.mája 2006 "doklad o výške príjmu a o preddavkoch za rok 2005 podľa § 19 ods. 5 zákona". Ak tak nespravil, tak nemusíš - nie je to tvoja chyba, ale keď chceš tak mu to tlačivko môžeš vystaviť