Katrina13
24.01.16,12:34
Ahoj poraďáci, rada by som sa spýtala nasledovné. Zľavový portál nám vždy fakturoval s dph, no teraz sa mi stalo, že nemá uvedené IČ DPH, napísané že je neplatca dph a na faktúre dph nie je vyčíslená, no o dva týždne neskôr už znovu fakturuje cez ako platca dph. Musím podať daňové priznanie, nemôžem sa im dovolať. Je možné to niekde overiť či v deň ked vystavovali FA boli platcami? IČO, DIČ a zápis v OR je stále rovnaké, takže je to fakturované cez rovnakú firmu ako faktúra o dva týždne.Ďakujem.
Consultix
24.01.16,11:50
Nepises, ci teraz ich najdes na PFS ako platcov. Ak ano, vznika Ti narok na odpocet z faktur, na ktorych DPH vycislene je. Takze DP mozem podat v zmysle uvedeneho.
Ak sa nasledne ukaze, ze FA bola ich omylom vystavena bez DPH aj ked platcami boli, vznikne narok na odpocet po doruceni opravenej faktury.
O moznosti spatneho overenia statusu registracie ku konkretnemu dnu neviem.
Napadla mi este jedna moznost: Co ak pred tym boli podla par 4, ktory si zrusili, alebo im urad zrusil a nasledne sa registrovali podla 7/7a ... Aky maju teraz paragraf v zoname na PFS?
Katrina13
24.01.16,12:39
Viem si skontrolovať IČ DPH ale neviem kde mám hľadať paragraf na str.PFS?
Consultix
24.01.16,12:53
Katrina13
24.01.16,13:01
Katrina13
24.01.16,13:03
To som kontrolovala - prvý záznam je paragraf 7a a druhý paragraf 4, akurát som myslela že tam budem mať aj dátum, odkedy prebehla zmena.