Terezia13
24.01.16,13:53
má nastúpiť zamestnanec s titulom JUDr. na referentské miesto. Do akej pracovnej triedy ho mám zaradiť ak
1. v pracovnej náplni bude mať aj nejakú formulku, že bude pracovať z nejakej časti aj právnicky
2. do akej pracovnej triedy, ak bude mať v náplni len pracovnú náplň referenta a teda z toho vyplývajúce sledovanie zákonov?
prakticky právnickú prax nemá, ale pracovala v podobných pozíciách pri zhrnutí 3 roky
mzdarka renca
24.01.16,12:58
§ 5
Platové triedy a zaraďovanie zamestnancov do platových tried


(1) Zamestnávateľ zaradí zamestnanca do platovej triedy podľa najnáročnejšej pracovnej činnosti z hľadiska jej zložitosti, zodpovednosti, fyzickej záťaže a psychickej záťaže, ktorú má vykonávať podľa druhu práce dohodnutého v pracovnej zmluve, a podľa splnenia kvalifikačných predpokladov, ktoré sú potrebné na jej vykonávanie.



čo sa týka praxe, tak zaraďuješ (stupeň) podľa odpracovaných rokov v obdobnej pozícií.
Terezia13
24.01.16,13:15
áno, to viem, že podľa odpracovaných, to som len napísala, aby to bolo jasné
avalik
24.01.16,14:58
Ja doplním mzdarku rencu

§ 5

(11) Pri zaradení zamestnanca do platovej triedy zamestnávateľ neprihliada na dosiahnutý vyšší stupeň vzdelania alebo na iný druh osobitného kvalifikačného predpokladu, ako je stupeň vzdelania alebo druh osobitného kvalifikačného predpokladu, ktoré sú v katalógu alebo v osobitnom predpise8) ustanovené pre ním vykonávanú najnáročnejšiu pracovnú činnosť; to neplatí pre pedagogického zamestnanca, odborného zamestnanca, vedúceho pedagogického zamestnanca a vedúceho odborného zamestnanca, ktorí sa do platovej triedy zaraďujú podľa dosiahnutého kariérového stupňa podľa osobitného predpisu.11aa) Na vedúceho pedagogického zamestnanca a na vedúceho odborného zamestnanca sa odsek 2 nevzťahuje.

V opise pracovnej náplne má byť uvedená veta najnáročnejšej pracovnej činnosti z katalógu činností, aby bolo jasne identifikované správne zaradenie do platovej triedy.

Takže aj JUDr. alebo PhD. ak jeho najnáročnejšia činnosť bude napr. v obci

02 Vybavovanie rutinných odborných agend ako podklad na riadenie, rozhodovanie alebo kontrolu v samospráve (napr. v oblasti stavebného poriadku, ochrany spotrebiteľa, životného prostredia).

bude zaradený do 4. PT, kde sa vyžaduje

Kvalifikačné predpoklady: úplné stredné vzdelanie a osobitný kvalifikačný predpoklad, ak je ustanovený osobitným predpisom.
Terezia13
24.01.16,15:22
áno, aj toto viem, ale hlavne som chcela vedieť, že keď jej vzdelanie sa nebude využívať ako právnička pre zamestnávateľa, ale možno, že šéf ju poverí aj nejakými právnymi úkonmi, mám priznať triedu 10 - vysokoškolské vzdelanie vzdelanie
avalik
24.01.16,15:49
sefovi daj katalog pracovnych cinnosti, on je ten kto urcuje co bude robit, ktore cinnosti bude vykonavat ... a teda je zodpovedny za spravne zaradenie do platovej triedy
Terezia13
24.01.16,15:59
mojáááááááááá hm nuž............. tak by to malo byť