mondes
24.01.16,20:23
Ahojte, prosím Vás, do konca januára 2016 je potrebné dať podpísať, či došlo, alebo nedošlo k nejakej zmene počas roka. Ak k zmene nedošlo, to uvediem v oddiele V. Ale čo uvediem v oddiele VI. konkrétne v tabuľke "Doplnený doklad o vykonanom ročnom zúčtovaní...?" Ja tam nemám zatiaľ nič uvedené, čo by som asi mala mať. Chcem to napraviť, len neviem, či je to povinnosť tam niečo vypĺňať, alebo nie. Ďakujem pekne za vysvetlenie. :)
mzdarka renca
24.01.16,19:45
oddiel V. - uvádzajú zam-ci rok 2016 ako zdaňovacie obdobie+dátum podpisu+ podpis (potvrdzujú tým, že v zdaňovacom období 2016 platí to, čo si uplatnili vo Vyhlásení)
oddiel VI. - Doplnený doklad o vykonanom ročnom zúčtovaní vydávaš málokedy a to na žiadosť zam-ca. Je to časť III. RZD. Spravidla sa to deje vtedy, keď si zam-covi vykonala RZD a z nejakého dôvodu si musí podať buď opravné, alebo dodatočné DP a RZD+už spomínanú časť III. musí priložiť k DP, resp. podľa toho si vie správne DP vypočítať.
mondes
24.01.16,19:53
Super, veľká vďaka.
Ešte k oddielu V. Teraz do konca januára dám podpísať, že nenastala žiadna zmena. A ak napr. v marci ukončí zamestnanie, tak to uvediem len v oddiele IV?
A to sa týka aj dohodárov?
mzdarka renca
24.01.16,19:57
nie, to slúži na prípady, ak má zam-c viac zam-ľov a už si u vás nechce uplatňovať NČZD a DB, chce si to uplatňovať u iného zam-ľa.
mondes
24.01.16,20:09
Ale aj pri ukončení PP. Ďakujem.
mzdarka renca
24.01.16,20:15
pri skončení PP zam-ca neviem, ako by som donútila prísť si podpísať tlačivko ..... ;)