anabelkaaa
24.01.16,21:50
Dobrý deň.



Obraciam sa na Vás s prosbou o pomoc. Tento mesiac som podala v praci vypoved dohodou k 31.01.2016, ktoru moj zamestnavatel neakceptoval. Z roku 2015 mi ostal jeden cestovny prikaz nevyplateny a tak by som sa chcela poradit, ci je mozne dat okamzitu vypoved podla par. 69 (1b). Mozem potom z prace odist z jedneho dna na druhy? ako je to s vyplatenim nahrady mzdy (4)? mam na to narok? dakujem za vasu ochotu ň pomoct mi
mzdarka renca
25.01.16,08:13
zo Zákonníka práce
§ 69

(1) Zamestnanec môže pracovný pomer okamžite skončiť, ak

a) podľa lekárskeho posudku nemôže ďalej vykonávať prácu bez vážneho ohrozenia svojho zdravia a zamestnávateľ ho nepreradil do 15 dní odo dňa predloženia tohto posudku na inú pre neho vhodnú prácu,
b) zamestnávateľ mu nevyplatil mzdu, náhradu mzdy, cestovné náhrady, náhradu za pracovnú pohotovosť, náhradu príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti zamestnanca alebo ich časť do 15 dní po uplynutí ich splatnosti,

zo Zákona o cestovných náhradách
§ 36
(8) Zamestnávateľ je povinný do desiatich pracovných dní odo dňa predloženia písomných dokladov vykonať vyúčtovanie pracovnej cesty alebo inej skutočnosti zakladajúcej nárok na náhrady podľa tohto zákona a uspokojiť nároky zamestnanca, ak nie je v kolektívnej zmluve, alebo v písomnej dohode so zamestnancom dohodnutá, alebo vo vnútornom predpise zamestnávateľa určená dlhšia doba, najdlhšie však do konca kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, v ktorom boli predložené písomné doklady.
anabelkaaa
25.01.16,09:16
Dakujem za pomoc. Neviete mi prosim este poradit, ak dam napr dnes okamzitu vypoved, tak zajtra uz nemusim prist do prace? Alebo musim pockat kym mi ju nepodpise zamestnavatel?
ivka70
25.01.16,10:17
Ak mas dovod na okamzite skoncenie PP, dnes ho das a zajtra uz nie si zamestnancom.
Okamzite skoncenie PP oznamujes, neziadas, cize potrebujes le ndoklad o prevzati.
anabelkaaa
25.01.16,10:52
Potesili ste ma :) dala som vypoved dohodou k 31.1 no zamestnavatel mi ju nechce podpisat. Z 10.12 mi ostal este jeden nevylateny cestak za sl cesty. Myslite zevto staci ako dovod na okamzitu vypoved podla par. 69?