DAJANKA81
25.01.16,06:35
Dobrý deň,chcela by som poprosiť o radu...pred 10 rokmi sme si s manželom zobrali kreditné karty,ktoré sme bez problémov vždy po vyčerpaní prostriedkov splatili,ked sme potrebovali hotovosť,opäť sme karty využili a opäť splatili. Cca pred 5 rokmi manžel stratil prácu a so splatkami sme začali meškať,no vždy sme sa dohodli po telefóne,kedy splátky doplatime. No telefonické dohody nejako z ich strany zrazu neplatili a dali pohľadávky spolocnosti EOS KSI,ktorá ich vymahala,no stále sme platili na účet pôvodného veriteľa. Po 4 rokoch splácania sme splatili asi 100 e,vraj všetky peniaze boli len úroky. Ked som ich žiadala o vyčíslenie,dali mi automaticky splatenie celej sumy naraz. Nikde som nikdy nevedela a ani nikde nie je napísané,koľko sú úroky zo sumy,vraj sa to nedá vypočítať,pretože každý mesiac to je inak. Teraz to vraj spoločnost EOS KSI od nich odkúpila a tak ďalej ideme splácať celú sumu od začiatku. Preto sa chcem opýtať,či môžeme dať túto vec právnikovi,máme silny pocit,že nás CHF podviedla a mi sme prišli o veľké peniaze. Teraz máme zmluvu,na ktorej je vyčíslená celková konečná suma aj s úrokmi,no kde sú peniaze,ktoré sme splatili za tie 4 roky? Ďakujem
JAJA11
25.01.16,05:43
myslím si, že právnik je pomerne drahá záležitosť.... ak ste peniaze nesplácali včas, tak ako to bolo dohodnuté, je možné, že tie peniaze stíhali pokryť len výšku úrokov a požičané peniaze ste nesplácali (závisí to od úroku, ktorý ste mali dohodnutý....) treba si to poriadne preveriť, aby vám nakoniec okrem dlžoby z pôžičky nevznikli zbytočné náklady na právnika a súd...... aby ste sa nedostali do ešte ťažšej situácie ......
dmc
25.01.16,05:54
Banky vedia co robia a kreditne karty su "velke" lakadlo . Mas ich stale po ruke a vies s nimi ihned platit. A banky na kreditkach maju asi najväcsie uroky ake mozu mat - v minulosti nezriedka viac ako 20 percent. V dnesnej dobe aj 15. Ak Vase splacanie nebolo jednorazove v plnej sume tak male ciastky mohli uplne kludne pokyt iba uroky a iba malicku cast istiny.
taiko
25.01.16,05:54
.
1. o akych sumach sa bavime?
2. Aka bola dlzna suma ked manzel stratil pracu?
3. Kolko ste zaplatili odkedy manzel stratil pracu?
4. Dobre som porozumel, ze ste vyuzivali uver, bez toho aby ste vedeli urokovu sadzbu? Ci ste len nevedeli urokovu sadzby pri nesplacani ?
taiko
25.01.16,05:58
keby to bola banka, nikdy sa s kreditnou kartou do takej slamastiky nedostanu Mam pocit, ze ide skor o revolvingovy uver u nebankovky
misoft
25.01.16,06:07
Ja priložím len malú poznámku k uvedenému: pokiaľ sa niečo vyjednáva, NIKDY nie po telefóne!!!!
Ak je potrebné - robí sa to OSOBNE v banke/pobočke banky a VŽDY sa žiada písomné potvrdenie toho, čo sa dojednalo. Papier je potom dôkaz toho, čo sa dohodlo, kdežto telefonický hovor - tvrdenie proti tvrdeniu....
taiko
25.01.16,06:07
Skus pozriet tu a podla toho porovnat, ci su naroky CFH opravnene
Ak budem velmi, velmi hrubo pocitat, tak pri rocnom uroku az 23,76% ( v zavislosti na karte), sankcnom uroku aj 5% a vselijakych poplatkoch spojenych s vymahanim, vam za 4 roky mohla dlzna suma kludne narast o 100%. Takze peniaze co ste platili 4 roky stacili len na polovicu dlhu.
Treba to ale spocitat poriadne a dat si to poriadne vysvetlit.
http://sk.eos-solutions.com
taiko
25.01.16,06:13
drahy utajeny minuskar, coze je na tom neuzitocne ? Ale ak sa Ti ulavilo, tak je dobre :)
DAJANKA81
25.01.16,07:27
Jedna sa o karty triangel a. Hallens
taiko
25.01.16,07:28
som si myslel. Takze plati cennik, co som prilepil v mojom prispevku.
treba nieco predat, vybrat uspory, poprosit deti a rychlo to splatit, lebo vas to zozerie.
DAJANKA81
25.01.16,07:30
To mi je jasné,ale na písomnú komunikáciu nikdy neodpovedali,ťažko sa je im aj dovolať,vždy bolo všetko len po telefóne,po písomnej žiadosti nám miesto odpovede prišlo splatenie celej sumy
DAJANKA81
25.01.16,07:34
Vedeli sme úrokovú sadzbu pri čerpaní,no ked nás dali tej spol.DOS,tak nám nikto nepovedal konečnú sumu,ktoru máme vyplatiť. V zmluve bola čiastka rozdelená na splátky a v poznámke,že pri poslednej splátke sa máme informovať na výšku dlžoby. A výška dlžoby bola pri poslednej splátke rovnaká ako na zaciatku
taiko
25.01.16,07:38
no vies, ked ste nesplacali, tak oni su na koni. To ale neznamena, ze vam mozu nauctovat co chcu. Musia vam to vsetko riadne vycislit a zdovodnit.
Len mam dojem, ze ste nieco zanedbali, nekomunikovali s CFH a teraz to uz predali vymahacskej firme, takze uz toho moc robit nemozete.
Musite to rychlo splatit
profesional
25.01.16,08:02
Ako spotrebiteľ máš právo vedieť, z čoho sa tvoj záväzok skladá. Obráť sa na nich písomne s výzvou, nech ti presne v časovom prehľade rozpíšu priebeh záväzkového spotrebiteľského vzťahu. Ak tak neurobia, podaj na nich sťažnosť na Slovenskú obchodnú inšpekciu.