crazynka71
25.01.16,08:25
Ahojte,čítam tu že aj dede22 mal taký problém ako ja..že na konci roka zistím že mám mínusovú pokladu..ako aj on pise doteraz som dala vklad spolocnika cez bločky a bolo vybavene..ale čo teraz??spätne sa nedostanem do ERP aby som počas roka nahrala vklady do pokladne...
avalik
25.01.16,07:54
citaj zakon aj temu,
v uvode zakona mas definiciu trzby
Dav
25.01.16,08:17
Samozrejme, že mimo ERP.
ERP a "Pokladňa" vo firme sú DVA rozličné pojmy. ERP je na evidovanie tržieb v hotovosti a Pokladňa na všetko, čo vo firme súvisí s hotovosťou. V ERP sú 1. príjmy, ak dotujem ERP, aby som mala na vydávanie, 2.príjmy - tržba a 3.výdavky -keď vezmem hotovosť a niečo s ňou urobím-napr. odnesiem do banky, presuniem do "Pokladne". Nič iné sa cez ERP nerieši.
crazynka71
28.01.16,08:42
v zakone neni definovane ze iba trzby, vid financna sprava
https://www.financnasprava.sk/sk/podnikatelia/dane/platby-v-hotovosti#PlatbyHotovost

Upozornenie: Zákaz sa vzťahuje nielen na platby za predaj tovaru a poskytovanie služieb, ale aj na platby pôžičiek, plnenie záväzkov, vklady spoločníkov do základného imania, vyplácanie podielov na zisku, platby záloh a preddavkov a pod.

takže aj vklady pôžičiek...
avalik
28.01.16,08:53
miesas hrusky s jablkami - zakon o obmedzeni platieb v hotovosti a zakon o ERP
crazynka71
28.01.16,08:59
tak vklady v pohotovosti do pokladne mozem dat aj mimo ERP??ked to neni trzba??ale samozrejme ze suma asi do 5 000 €? dakujem
avalik
28.01.16,09:23
vklady v pohotovosti? .. od 29.4.2015 pozicky od spolocnika uz len bezhotovostne - pozri obchodny zakonnik
crazynka71
28.01.16,09:25
v hotovosti (preklep)...to viem ze iba do konca aprila..ale do vtedy ich teda mozem dat v hotovosti..dobre dakujem