iveta777
05.06.06,22:41
Chcela by som sa opýtať či niekto nevie aké číslo zákona je o registračných pokladňach kde sa píše čo bloček musí obsahovať, lebo som mala kontrolu a musí tam na bločku napísaný aj čislo registra živnostenského. ďakujem za radu
alušik
06.06.06,04:53
Nie je to v zákone, je to vo Vyhláške MF SR č.55/1994 Z.z. Ak máš hrubé knihy Zákony, ktoré vydáva Poradca, tak to nájdeš v I. na str.97. Poradila mi to kedysi Majka-Melnick, lebo na nete som vyhlášku nevedela nájsť.;)
alušik
06.06.06,04:56
Daj si hore do vyhľadávača registračná pokladňa a nájdeš tu veľa tém...
iveta777
06.06.06,11:41
otvorila som si to len som sa nedočítala či je treba na hlavičke bločku aby bolo vypísané reg. č. živnostnenského. Lebo mala som kontrolu a oni mi to dali aby som si to tak dala že to treba od kedy sme v europskej unii, a počula som že jeden podnikateľ za to dostal 5000 sk pokutu že to tam nemal.
evina
06.06.06,18:33
otvorila som si to len som sa nedočítala či je treba na hlavičke bločku aby bolo vypísané reg. č. živnostnenského. Lebo mala som kontrolu a oni mi to dali aby som si to tak dala že to treba od kedy sme v europskej unii, a počula som že jeden podnikateľ za to dostal 5000 sk pokutu že to tam nemal.

Táto povinnosť Ti vyplýva z § 3a Obchodného zákonníka:




1/ Každý podnikateľ je povinný na svojich obchodných listoch a objednávkach vyhotovených v písomnej alebo elektronickej forme (ďalej len "obchodné dokumenty") uvádzať obchodné meno, sídlo alebo miesto podnikania, právnu formu právnickej osoby a identifikačné číslo, ak je pridelené. Podnikatelia zapísaní v obchodnom registri alebo v inej evidencii podnikateľov uvádzajú aj označenie registra, ktorý podnikateľa zapísal, a číslo zápisu. Ak podnikateľ na svojich obchodných dokumentoch uvádza výšku základného imania, musí uviesť aj rozsah jeho splatenia.