neji
25.01.16,10:42
Ako nahlásim tuzemské samozdanenie na daňový úrad - iba cez všeobecné podania?
Dav
25.01.16,10:47
Daňovým priznaním
KloferHladny
25.01.16,17:27
Ak vystavuješ faktúru v režime tuzemského prenosu podľa § 69 odst 12 j, potom hodnota obchodu sa neuvádza ani v DPH, ani v KV.
Musíš ale predmetnú dodávku (faktúru) evidovať v osobitných záznamoch.

Ak si prijímateľom plnenia pri ktorom dochádza k prenosu DP podľa § 69 odst 12j (stavebné práce), potom základ a DPH vykazuješ na riadkoch 9. a 10. DPH a taktiež v KV v časti B1
Hudy21
26.01.16,14:18
To plati pre vstup tak ako pise vyssie Klofer, ale o vystupe a teda o fakturach, ktore som v dosledku prenosu danovej povinnosti vystavil bez DPH nebude mat danovy urad informacie. Aspon nie z mojho danoveho priznania, ale mozno tak z danoveho priznania mojho odberatela.
KloferHladny
26.01.16,17:52
tak tak, z KV odberateľa
jade9
04.02.16,19:04
A čo A2 v kontrolnom Výkaze?
KloferHladny
05.02.16,11:04
Odpovedal som v domnienke, že ide o otázku k prenosu DP podľa § 69 ods 12j (ako je uvedené v odpovedi). Z poučenia v KV vyplýva, že do A.2 sa uvádzajú:

A.2. Údaje z vyhotovených faktúr, ktoré je platiteľ dane povinný vyhotoviť podľa § 71 až 75 zákona o DPH a z ktorých je osobou povinnou platiť daň príjemca plnenia ako platiteľ dane podľa § 69 ods. 12 písm. f) až i) zákona o DPH V A.2. dodávateľ uvádza dodanie tovaru, pri ktorom sa uplatňuje prenos daňovej povinnosti na príjemcu plnenia (tuzemský sektorový prenos daňovej povinnosti na príjemcu plnenia), ak ide o tieto vybrané druhy tovaru
- poľnohospodárske plodiny,
- kovy a kovové predmety,
- mobilné telefóny,
- integrované obvody,
dodané inému platiteľovi dane, pričom dodávateľ je povinný vyhotoviť faktúru, ale osobou povinnou platiť daň je príjemca plnenia.

V KV a DPH sa napríklad tiež neuvádza dodanie šrotu aj keď sa uplatňuje prenos DPH na príjemci plnenia ...
Prenos daňovej povinnosti pri uvedených tovaroch sa uplatní