TaraNoelle
25.01.16,11:02
Ako sa vlastne vypočítava VNC ? Na nete je viac výpočtov a neviem, kedy sa ktorý používa.

1. uvedený aj na stránke Stormware.cz (Pohoda):

VNC = (hodnota zásob na skl. + poslední přírůstek v Kč) / (množství zásob na skl. + přírůstek posledního množství)

t.j. počíta aj s ubytkami na sklade

2. inde uvádzané (aj tu na Porade) je vzorec, ktorý nepočíta s úbytkami, iba prírastky na sklade. Tento výpočet sa mi ale zdá nepresný, kedy sa používa ?
stefantothml
18.01.17,10:57
Dobry den,

system ocenenia vazenej nakupnej ceny spociva v tom, ze sa neustale z aktualnych pohybov robi aritmeticky priemer na zasobe. To znamena, ze pokial naskladnite 1ks za 10e, 2ks za 20e a treti ks za 30e, vazena nakupna cena je 20e(60e/3). Vacsia vaha VNC je na karte, ktora ma najvacsie mnozstvo na prijime. Dolezite ja taktiez povedat, ze vazena nakupna cena sa pocita vyhradne z prijimov a NIKDY NIE z vydajov! Taktiez je pravidlo, ze sa pocita nekorektne, pokial idete do minusov v aktualnom realnom case, vtedy je vazena nakupna cena pocitana jednoducho zle a vychadza s hodnotou 0. Taktiez plati pravidlo, ze aktualna VNC sa pocita vzdy od stavu zasob 0 nanovo, teda pokial mate stav zasob 1, nepocita sa od stavu zasob 1 ale historia sa berie odvtedy, odkedy mate stav zasob 0. Rovnaky princip je v pohode CZ ako aj SK.
TaraNoelle
18.01.17,11:08
Ďakujem za zrozumiteľný popis.