Sionel
25.01.16,15:17
Konateľ sa rozhodol od 1.1. 2016 svoju spoločnosť ponúknuť na predaj. Na účte 365 je zostatok cca 1000 €, ktorý som k 31.12. 2015 preúčtovala na 479. Ako mám formulovať znenie zmluvy o dlhodobej pôžičke, keďže reálny presun hotovosti nenastane (v minulosti keď ako FO-občan požičiaval firme, vždy vložil peniaze na BU)?
A ako má znieť časť o vrátení pôžičky, veď ak sa sro predá, tak celá suma pôžičky bude vrátená novému konateľovi, nie? Dať tam dátum napr. rok 2020? A nevadí, že všetky zmluvy o pôžičke znejú na súčasného konateľa, netreba to pri predaji ošetriť (ale netuším, ako)?
Ďakujem všetkým poraďákom za radu (aj čiastkovú) v tomto zaneprázdnenom období :)
Znenie zmluvy podla obč. zákonníka:
I. Výška pôžičky a*deň poskytnutia pôžičky
Veriteľ sa dňom podpísania tejto zmluvy (31.12.2015) zaväzuje dlžníkovi bez úroku požičať sumu:
xxx € (slovom: xxx eur)

II. Vrátenie pôžičky
Dlžník sa dňom podpísania tejto zmluvy zaväzuje predmetnú sumu vrátiť
najneskôr do 31.12.2020.
avalik
25.01.16,14:53
Pôžičky predsa poskytovala konkrétna fyzická soba, nie konateľ ako funkcia.
Pôžičky sú splatné tomu kto ich poskytol - veriteľ alebo ďalšej osobe ak veriteľ postúpil svoju pohľadávku voči spoločnosti inej osobe - či už fyzickej alebo právnickej.
Sionel
25.01.16,16:29
Dakujem Avalik, to znenie necham tak, ako som uviedla a konatel nech si riesi postupenie pohladavky po porade s pravnikom. Vdaka za upozornenie.