KEJKA
25.01.16,18:55
vyúčtovanie ZSE je vlastne dobropis/ťarchopis k priebežným plneniam. Do KV treba zadať č. faktúry, ku ktorej sa takýto doklad vzťahuje. Čo vyplňujete?
Ja som nedala nič, e-Dane nehlási chybu a zatiaľ sa nikto neozval ani z DU:
KloferHladny
25.01.16,17:57
Keď zavádzali KV niekde bol pokyn že uvádzať číslo poslednej faktúry, skúsim vyhľadať

Poučenie k vyplňovaniu KV - dodatok - zo stránky FS:
5. Údaje v C.1. a C.2.
Platiteľ dane, ktorý uvádza v C.1. (dodávateľ) a v C.2. (odberateľ) vyhotovený/prijatý doklad, ktorým sa mení pôvodná faktúra, tzv. „opravnú faktúru“ (§ 71 ods. 2 zákona o DPH), uvádza všetky čísla pôvodných faktúr, ak sa „opravnou faktúrou“ menia údaje viacerých pôvodných faktúr. Poradové číslo každej pôvodnej vyhotovenej faktúry uvedie platiteľ dane v každom riadku samostatne, pričom ostatné príslušné stĺpce C.1. alebo C.2. vypĺňa pre každú pôvodnú vyhotovenú faktúru zvlášť. Stĺpce „rozdiel základu dane v eurách“ a „rozdiel sumy
dane v eurách“ vypĺňa tak, že príslušný rozdiel základu dane a sumy dane v eurách uvedie pre každú pôvodnú vyhotovenú faktúru osobitne.
Ak by bol pre platiteľa dane tento postup administratívne náročný (ak ide napr. o opravné faktúry vyhotovené k množstevným zľavám), uvedie platiteľ dane v stĺpci „poradové číslo pôvodnej vyhotovenej faktúry“ namiesto poradových čísel všetkých pôvodných vyhotovených faktúr len poradové číslo poslednej pôvodnej vyhotovenej faktúry, ku ktorej je vydaný opravný doklad.
KEJKA
25.01.16,19:23
áno, ďakujem. Ja som sa pýtala na skúsenosti - či to naozaj takto robia.
Žanet
25.01.16,21:51
Ja vyplním vždy posledné číslo buď zo splátkového kalendára alebo faktúry. Máme v jednom roku 3 dodávateľov energií a ani pri jednej vyúčtovacej faktúre nebolo uvedené číslo pôvodného dokladu. Predpokladám, že nedodržujú zákon alebo majú iné usmernenie. Ja to beriem tak, že aspoň niekto dodržiava zákon a v tomto prípade si myslím, že som to ja :-)
Sarlotka
25.01.16,22:24
davam poslednu fa ...
Sarlotka
25.01.16,23:03
:)