4400
25.01.16,19:53
Klient si dal opraviť auto u živnostníka v autoopravovni. Prišiel si po auto, zaplatil, dostal pokladničný doklad a odiśiel. Podotkol,že na kolesách na ochrannom kryte v strede kolesa vidno stopy z priklepkania. Zo strany autoopravára mu bolo vysvetlené, že ochranné kryty objedná a vymení.Po čase sa v opravovni objavil, no kryty sa nedali objednať zvlášť, iba komplet preto bolo potrebné počkať na zistenie možnosti riešenia.Cca po mesiaci sa vrátil v doprovode policajta, ale tu už tvrdil, že na dverách má malú preliačeninu a žiada dvere dať do poriadku. Samozrejme preliačenina na dverách bola už vadou, keď prvý krát vozidlo priviezol do opravovne, ale opravu,ktorú požadoval, bola úplne iného druhu - opravu motora a žiadne karosárske práce. Pán polcajt sa pri vyjadrení opravára,že daná vada dverí nevznikla v servise vyjadril, že opravár má požadované vady do konca mesiaca odstrániť. Len neviem ako k takejto právomoci prišiel...Samozrejme ochranné kryty boli na kolesách vymenené, ale ohľadom vady dverí sa naďalej klient vyhráža políciou a súdom. Má na to právo? A policajt má právo dávať ultimáta servisu? Akože "pomáhať,chrániť a zastrašovať?"
bodliak
25.01.16,19:00
Pomáha a chráni :-)

Policajt asi prišiel v čase svojho osobného voľna, takže jeho úloha môže byť akurát tak v pozícii svedka.
Ak prišiel v službe, koleduje si o zneužitie právomoci verejného činiteľa.
4400
25.01.16,19:18
Ďakujem a súhlasím, ale podať sťažnosť na policajta je v menších obciach problematické, lebo viete...... No ešte toľko,že bol v službe
buchač
25.01.16,19:44
4400 (Dnes 21:18) Ďakujem a súhlasím, ale podať sťažnosť na policajta je v menších obciach problematické, lebo viete...... No ešte toľko,že bol v službe
Myslím si, že osobný rozhovor s daným policajtom, s patričnou slovnou argumentáciou (bacha na slová, aby sa nedali brať ako vyhrážanie) by sa určitý výsledok dosiahol.
Ak si policajt nedomyslí, že váha so zamestnaním, tak je fakt blbec.
----------------------------
Pošleš toto a mladý (lebo je to určite mladý poliš) má problém.
Oznámenie o protiprávnom konaní príslušníka PZ
http://www.minv.sk/?oznamenie-o-protipravnom-konani-prislusnika-pz
----------------------------
Ono aj malé obce sú obce...ale poliš nie je Pán Boh...a každé čudo tri dni trvá.
misoft
26.01.16,06:59
Mnoho čudných okolností.....
A) Má "klient" nejaký dôkaz, že preliačina vznikla potom, ako si "doobjednal" kryty? Nie? Tvrdenie - proti tvrdeniu.
B) Prečo prišiel s policajtom? Servis mu odopieral prevziať si vozidlo? Nie? "Klient" nevyvíjal nátlak na servis?
C) Policajt tam bol služobne? A čo je on? Kontrola zo SOI? A ešte nariaďuje servisu niečo, na čo nemá právo? Je to nátlak.
Ja byť na mieste servisu - podanie tr.oznámenia na policajta pre zneužitie právomocí verejného činiteľa, podanie tr. oznámenia na "klienta" pre krivé obvinenie...
A potom kto by sa "smial"? Policajt a klient určite nie. Klient by odišiel s dlhým nosom a ešte by možno i servisu platil, policajt by možno mundúr vyzliekal (v lepšom prípade), alebo obliekal pásikavý....
arizona
26.01.16,07:19
Z nazvu tvojej temy som jelen...nedava mi zmysel
4400
26.01.16,10:34
Klient je už odmietnutý vo všetkých okolitých obciach v servisoch u živnostníkov, sám sa tým pochválil,asi tušíme prečo. Oprava, ktorú si objednal, mu bola ruadne vykonaná, aj ju zaplatil, len od toho momentu,ako si prevzal auto sa stálw vracia s inými pripomienkami napr.tie kryty mu boli už poskytnuté grátis na účet servisu, len ich boli časovo dosť náročné zohnať. Lwnže potom si vymyslel tú preliačinu a keď mu v opravovni vysvetlil ooravár, že nemôže donekonečna reklamovať a tobôž nie veci -chyby nesúvisiace s opravou, tak sa objavil s políciou. Som nesmierne rada,že všetky komentáre k danej veci znejú jednoznačne v prospech servisu a dávam ich čítať môjmu manželovi, ktorý je z danej situácie ako živnostník na nervy, lebo neverí v spravodlivosť a nechce mať žiadne opletačky so zákonom ani policajtmi. Skúšame mu dohovoriť, že v prípade ak klientovi zase vyhovie, ako v prípade krytov, tak sa ho nikdy nezbaví, lebo si bude vymýšľať naďalej a bude ho otravovať do konca života.
Martuk
27.01.16,08:50
tuto ma napadla jedna možnosť, akurát že neviem, či je v súlade s právom. Tvoj manžel nech si každé auto, ktoré si k nemu príde dať niekto opraviť, nafotí, samozrejme so súhlasom daného klienta a bude mať pokoj. Otázky však sú, či to nie je protiprávne a čo s klientami, ktorí nebudú súhlasiť s nafotením. Ak sa mýlim, tak ma tu skúsenejší opravia.
misoft
27.01.16,14:19
Jedna skúsenosť z môjho okolia - súkromník ma autoservis. Už niekoľkokrát sa hádal so zákazníkmi, že im poškodil to, či ono. Tak začal nekompromisne - ak sa zákazník rozhodne, že on to bude opravovať, pri preberaní vozidla okrem zápisu základných údajov o vozidle a popisu stavu urobí i foto daného vozidla. Fotky sú potom "priradené" k objednávke. Tie potom uchováva 1 rok spolu s digitálnou kópiou (skenom) papierovej objednávky.
A vypláca sa mu to. Minulého roku totiž opäť nejaký zákazník operoval tým, že mu vymenil pneumatiky za ojazdené.
Žiaľ nepochodil zákazník - foto jednoducho nepustilo (mimochodom - foto robí minimálne 5Mpix! - kvôli detailom) - navyše majiteľ servisu ho upozornil na to, že ho môže žalovať za vydieranie.
4400
27.01.16,19:05
No ďakujem za radu. Dorieśila som to tlačivami preberací odovzdávací protokol, lebo je treba vedieť, že existujú aj klienti, ktorí sú upozornení, že im absolútne nefungujú brzdy a napriek tomu si prevezmú vozidlo s tým,že si ich nedajú opraviť. Manžel už vidí horor aj v takomto, lebo čo keď ten človek niekoho zrazí kvôli brzdám a potom povie,že šak teraz som mal u opravára auto..... No s ľuďmi je to všelijako,ale hlavne ťažko.
misoft
27.01.16,19:36
Ono je niekedy lepšie písať viac a dlhšie do papieru, ako sa potom roky súdiť....
Martuk
28.01.16,07:02
Misoft, máš svätú pravdu, dávam ti užitočné
Lapko
03.02.16,21:01
tak tak, treba pri prebrani do protokolu zapisat co je poskodene, poskrabane, preliacene atd...