pego.pn
26.01.16,08:54
Ako vykazat nakup z Alza.sk fakturovany bez DPH zo slovenskeho IC DPH slovenskemu platitelovi? Rozumel by som postupu, ze by to fakturovali z ceskeho IC DPH, ale toto sa mi zda zvlastne. V ktorom paragrafe ZoDPH najdem upravu takeho postupu, resp. mozu takto postupovat aj ine subjekty, pripadne ake?Dakujem.
wexbo.com
26.01.16,08:19
pravdepodobne opisujete údaje z bločku (faktúry), ktorý ste získali pri osobnom prevzatí, kde uvádzajú nesprávne slovenské IČ DPH údaje. Odporúčam stiahnuť si faktúru priamo po prihlásení sa na stránkach Alza.sk v sekcii Moja Alza / Doklady, kde by mali byť uvedené správne údaje českého DIČ (číslo faktúry je rovnaké)
pego.pn
26.01.16,09:29
Nejedna sa o osobny odber, takuto informaciu nam poslali:
Vážený zákazník,

pri registrácii Vašej spoločnosti ste vypísali IČ DPH, Váš nákup bude s 0% DPH:

tovar Vám bude doručený zo skladu Českej republiky s naším CZ DIČ (CZ27082440) - 0% DPH samozdanenie podľa §11 Zákona 222/2004 Z.z. o dani z pridanej hodnoty
tovar Vám bude doručený zo skladu v Slovenskej republike s naším SK IČ DPH (SK4020121402) - 0% DPH podľa Oznámenia o zákone č. 268/2015 Z. z., ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 222/2004 Z. z. o dani z pridanej hodnoty v znení neskorších predpisov s účinnosťou od 1.1.2016
Aby bolo možné Vašu objednávku doručiť, musia byť dodržané nasledovné podmienky:

Vaša registrácia má správne vypísané všetky náležitosti (fakturačnú/dodaciu adresu)
Zvolili ste dopravu tovaru do miesta Vášho podnikania
- doručovacia adresa je zhodná s adresou fakturačnou – nemusíte zasielať žiadné ďalšie doklady

- doručovacia adresa je odlišná od adresy fakturačnej – pomocou zeleného tlačidla dole zašlite výpis z obchodného registra s uvedením pobočky, kam je preprava požadovaná.

Zvolili ste osobný odber na pobočke
- je nutné vopred zaslať e-mailom alebo pri prevzatí predložiť pracovníkovi pobočky výpis z obchodného registra a osvedčenie o registrácii daní

- ak tovar nepreberá konateľ spoločnosti, je nutné predložiť aj plnú moc

Po overení všetkých údajov bude Vašej spoločnosti povolený nákup s 0% DPH

Z toho oznamenia mi nie je jasne ako postupuju v priznani dph a v kontrolnom vykaze.
Alebo maju naozaj chybne nastavenu hlavicku dokladu a udavaju to v suhr. vykaze z ceskeho IC DPH.
dadulcek
26.01.16,10:40
Jedná o zásielkový predaj. Pokiaľ si objednáte cez internet a tovar bude odoslaný z ČR platcovi DPH, bude fakturovaný bez DPH. Pokiaľ si tovar vyzdvihnete v sklade na Slovensku, tak bude fakturovaný s DPH.
Od 1.1.2016 sa prenos daňovej povinnosti na tuzemskú zdaniteľnú osobu podľa § 69 ods. 2 zákona o DPH uplatňuje pri dodaní každého tovaru okrem tovaru dodaného formou zásielkového predaja, ak je miesto dodania tovaru v
tuzemsku a dodávateľom je zahraničná osoba.
KloferHladny
26.01.16,18:47
" uplatňuje pri dodaní každého tovaru okrem tovaru dodaného formou zásielkového predaja, ak je miesto dodania tovaru v
tuzemsku a dodávateľom je zahraničná osoba "
to som si myslel aj ja, ale "zásielkový predaj" je definovaný pre účely DPH ako dodávka z jedneho ČŠ do iného ALE IBA PRE OBČANA, NEPLATCU DPH. V takomto prípade majú vystaviť doklad so slovenskou DPH. Ak však dodávajú pre platcu DPH, potom sa buď prenesie tuzemská DPH alebo ide o intrakomunitárnu dodávku.- faktúra s prenosom DP a buď IČ DPH slovenské alebo české
pego.pn
28.01.16,11:51
Naozaj to maju asi zle, na fakturach prilozenych k tovaru, lebo tam maju uvedene slovenske IC DPH a ked si vytlacim doklad z firemneho konta na ich stranke, je na fakture uvedene iba ich ceske IC DPH.
buki
09.02.16,09:30
Ja mam tiez takuto fakturu bez DPH s SK IC DPH alzy. Volala som do alzy, podla nich doklad je vystaveny spravne.
Otazka je teda ako ste to doriesili v ramci vykazovania tejto faktury v kontrolnom vykaze?
KloferHladny
09.02.16,12:11
no, je to tuzemský prenos DP podľa §69
paťuška
09.02.16,16:11
súhlasím
Kája.
09.02.16,19:01
Ja nechápem, čo tá Alza robí, ja mám v dvoch firmách doklady z Alzy s DPH a IČ DPH - zásielkový predaj. A na faktúre všetky údaje o odberateľovi vrátene IČ DPH:
Sarlotka
09.02.16,19:08
suhlasim s kloferom, ide uz aktualne aj o tuzemsky prenost dan povinnosti... treba davat pozor na odvolavkyvo fakturach...ma to vplyv na spravne vykázanie v DP, teda ci ide o nadobundutie tovaru z eu, alebo tuzemsky prenos §69 ods. 2...
Sarlotka
09.02.16,19:08
tak ako pise kloferhladny, nove znenie §69 ods. 2 (alza za to nemoze :D)
buki
09.02.16,20:38
cize v DP riadky 9,10,21 a v KV do B1, nemylim sa? dakujem za odpoved
Sarlotka
09.02.16,22:33
neda sa odpovedat bez doklady, dolezite je miesto dodania tovaru, § 13...
ja som mala naposledy na alze oslobodenie §64 ceskeho zakona o DPH
KloferHladny
10.02.16,06:12
"cize v DP riadky 9,10,21 a v KV do B1, nemylim sa? dakujem za odpoved " - áno, DP 9,10,21, KV: B1
buki
10.02.16,13:09
pisala som ze faktura je bez DPH, IC DPH alzy je SKxxx. Je to dodanie zo skladu na uzemi SR a je to prenos DP podla §69 ods2.
zoli61
12.02.16,12:33
môžete mi poradiť ak mám takýto doklad vytlačený z registračky od Alzy, na ktorom je uvedené slovenské IČ DPH spoloč. Alza, nestiahla som si z webu faktúru, aké IČ DPH uvediem do B1 KV? so slovenským SK ako mám na doklade ? Vo výkaze DPH uplatním samozdanenie 9,10,21 nakoľko som registrovaná ako plátca dph ?. Na ich doklade je uvedené: EU oslobodené podľa § 64 zákona 235/2004 o DPH a na doklade je uvedený len základ.
maaato
20.03.16,06:56
Zdravím, takže ak mam blok (ktorý slúži aj ako faktúra) na sumu 130eur, tak mám urobiť samozdanenie? Takže do účtovníctva si todám ako celkovú sumu 130eur s DPH a z toho normálne odvediem DPH(26eur)? dík za pomoc