TomasBugiy
26.01.16,09:04
SZČO používa súkromné motorové vozidlo na podnikanie a uplatňuje si základnú náhradu 0,183 eur / km. V Osvedčení o evidencii je zapísaný ako držiteľ vozidla s dátumom narodenia (nie na IČO). V riadku 10 v Oddiele III sa preto vyplní ako Držiteľ vozidla zapísaný v doklade alebo ako osoba, ktorá používa vozidlo, v ktorého doklade je ako držiteľ vozidla zapísaná osoba, ktorá nepoužíva vozidlo na podnikanie? Pôvodne by som zadal a) ale keď som sa pozrel na zánik daňovej povinnosti, tak mi to už nie je také jasné.
avalik
26.01.16,08:16
ak si uplatnuje zakladnu nahradu, tak ide o vlastne vozidlo a je uvedeny aj ako drzitel, tak oznacis danovnika pod pismenom a)
pism. d) by bolo v pripade ak by pouzival cudzie vozidlo vypozicane/prenajate, ktore sa nepouziva na podnikanie

je jedno ci je drzitel na ICO alebo RC - stale je to ta ista FO, pozri aj ake udaje sa zapisuju do evidencie vozidiel podla zakona o cestnej premavke - ICO u FO tam nie je uvedene
TomasBugiy
26.01.16,08:26
Ďakujem Avalik. Práve som našiel aj metodický pokyn k tomu, tak mi to je jasnejšie. Ak by niekto potreboval tak je tu: https://www.financnasprava.sk/_img/pfsedit/Dokumenty_PFS/Profesionalna_zona/Dane/Metodicke_pokyny/Dan%20z%20motorovych%20vozidiel/2015.11.18_zak_o_DzMV.pdf