renocka99
26.01.16,09:52
došlá fa za napr.okná nám prišla s DPH,my budeme robiť prenos daňovej povinnosti v stavebníctve

fa za okná prišla z rozpočtom DPH (klasika po starom) teda u mňa DPH VSTUP
ja idem namontovať firme a prenesiem DPH na nich, takže ja budem mať DPH VÝSTUP 0,- výsledok tohto obchodu odpočet DPH? tak to bude eur :-)
Viba
26.01.16,11:25
áno,
TomasBugiy
26.01.16,16:41
Uvažuješ správne, len by som dodal niečo iné: tak to bude daňových kontrol :-(
Janiela
26.01.16,17:20
veru, pribudne dosť nadmerných odpočtov
kubkokubko
19.04.16,07:40
správne ak sa predajú len okná, alebo trubky lešenia bez montáže, je to s DPH. Montáž okien a postavenie lešenia je s prenosom. Ak dodávate okná aj s montážou všetko je s prenosom DP (nesmie to byť na faktúre rozdelene, že okná s DPH a montáž s prenosom, všetko musí byť prenos). A ak budete mať vo firme len takéto druhy príjmov, budete mať stále nadmerné odpočty ako veľká väčšina stavebníkov.
JAJA11
19.04.16,08:01
zas sa vymyslel paškvil, ktorý ublíži drobným podnikateľom ....
už sa zas roja nápady tipu, že zvlášť predám okná a následne urobím zmluvu len na montáž ..... ako to budú brať je otázne, ale ak má podnikateľ v živnosti aj možnosť predaja tovaru, nemalo by to byť v rozpore so zákonom ..... a zabezpečí sa, aby nevznikali zbytočne nadmerné odpočty, na ktoré treba čakať.... hlavne ak sa to týka firiem, ktoré budú v trvalom odpočte ......
JAJA11
19.04.16,08:02
práveže ich nebudú stíhať.... ale KV by mal pomôcť, veľké špekulácie sa nedajú robiť ......
TomasBugiy
19.04.16,08:08
KV - neviem prečo, ale mám taký pocit, že celý KV vôbec nefunguje tak ako by chceli..... Ešte pridám jednu perličku. Keď som podával daňové priznanie jednej klientky, tak som si nebol istý, či uhradila správne preddavky, nakoľko jej prišiel jeden list z DÚ, ktorí nás už úplne zmiatol, tak som zavolal na DÚ nech mi povedia presne aké preddavky tam sú zaplatené a či náhodou nie je nejaký nedoplatok. Pani to trvalo dobrých 15 minút a medzi tým mi povedala, že majú zas nový systém a jednu platbu, ktorú táto moja klientka uhradila jej rozdelilo na 24 riadkov a mala problém sa z toho vysomáriť.
kubkokubko
19.04.16,08:13
nemyslím, že budú kontroly na normálne výšky odpočtov. Ved by daňové riaditeľstvo muselo prijať 1000 uradníkov navyše aby stíhali kontrolovať všetky nadmeráky stavebníkov. Podľa toho, čo nám povedali na školení rozdelenie jedného plnenia do 2 faktúr môže byť problém. Logicky ak budeš mať 2 zmluvy by to možno mohlo prejsť, ale daňovo by som to neriskovala, pretože je to očividné, že je to rozdelené účelovo na 2 faktúry. A navyše môže mať odberateľ veľké problémy, keď mu príde daňová kontrola a on si na základe tej chybne vystavenej faktúry odpočíta DPH. Pretože vraj za správnosť prijatej faktúry, čo sa PDP týka zodpovedá odberateľ, ktorý má povinnosť sa správne samozdaniť. Trochu nahlavu, ale je to tak, aj ja som prerabala januárové fa, aby som nechtiac nenarobila odberateľom problémy. A môjho muža, ktorému účtujem stavebnú firmu už s prenosom daňovej povinnosti normálne vytáčam, pretože podľa neho je to jedno.....
JAJA11
19.04.16,08:14
ale pán Kažimír nás presviedča, že KV fungujú dokonale a že sa odstránili podvody :-) tak ja tomu verím :-) hlavne keď KV je riadna záťaž na účtovníka .... a neverím, že sa nerobia drobné chyby a preklepy ......
JAJA11
19.04.16,08:18
ja viem, to čo vymysleli je z pohľadu normálneho človeka naozaj jedna veľká blbosť ..... ani ryba ani rak ..... vymyslené od stola, ľuďmi, ktorí nemajú vedomosti z praxe .... škoda, že si nezavolajú ľudí z praxe .....