Shariza
26.01.16,15:21
Dobrý deň, hľadám podobnú tému na fóre, ale ešte som to tu nenašla. Podľa zákona si môžem BOZP zabezpečovať sama na prevádzke alebo prostredníctvom zamestnanca, ktorý je odborne spôsobilý. Problémom je, že aj keď budem po školení bezpečnostným technikom, nie som si istá, či v prevádzke (Príprava jedál, donášková služba) nepotrebujem práve autorizovaného bezpečnostného technika. Podľa zákona č. 124/2006 Z.z., ak nie som v zozname činností s vyšším rizikom, stačí mi len bezpečnostný technik. Na základe klasifikácie ekonomických činností patrím pod jedálne (kód 56101). V tabuľke 56 ani nie je. Počet zamestnancov spĺňam (do 5 zamestnancov, ak som na zozname; menej ako 19 zamestnancov, ak nie som na zozname). Na základe toho vyvodzujem, že mi stačí len bezpečnostný technik. Chcem si to len potvrdiť. Ďakujem
frzanony
29.01.16,16:53
Keď chceš mať úplnú istotu e-majlom sa obráť priamo na magdalena. fleischerova@ip.gov.sk
Roman Pokopec
27.07.16,11:05
Nepotrebujete Autorizovaného bezpečnostného technika a dokonca keby ste si u oprávnenej osoby urobila základný kurz / 16 hod/ tak si BOZP môžete zabezpečovať sama.
Štefánia1
04.08.16,14:13
Kde by sme si vedeli zabezpečiť takýto základný 16 hodinový kurz? Potrebujeme zabezpečiť BOZP pre malú predajňu potravín s max. 3 až 4 zamestnancami. Ďakujem.