amazing
26.01.16,16:21
Som szčo neplatca DPH. Situácia : produkt ktorí chcem predávať na americkom amazone objednávam z Číny priamo do FBA centra amazonu v USA. Vzniká mi povinnosť zaplatiť CLO a DPH keďže hodnota tovaru je cca 1000 €. Niekde som čítal že prepravca zvykne tieto položky účtovať v cene prepravného. Cena produktu je cca 10 USD pričom sa bude predávať za 49 USD. Čo sa týka daní a pod. som stratený tak bude možno moja otázka smiešna ale : Ako to funguje? V podstate predávam z amerického skladu amazonu a ten cez FBA systém dodáva produkt americkému zákazníkovi. Akým spôsobom sa tu účtuje DPH?
profesional
26.01.16,19:39
Žiadnym. V USA neexistuje DPH. V USA je Sales Tax, ale tu vybera od zakaznikov Amazon vo vybranych statoch a odvadza ju na IRS. Ty s tym nemas nic. Clo zaplatis v colnom konani v USA pred tym, ako bude tovar uvolneny na sklad Amazonu. To zaplatis tomu, kto budd tovar preclievat ako colny agent.
mtsa87
28.01.16,12:34
Tato metoda ma tiez zaujala. Ak teda dobre chapem, na Slovensku nemusim dokladovat nic, nemusim dokonca mat ani s.r.o.?
profesional
30.01.16,08:53
Niekde na svete musíš mať entitu s právnou subjektivitou s oprávnením na podnikanie. Tj. daň z príjmu platiť budeš. To ale nemá nič s DPH. Tá entita nemusí byť slovenská. Nepoznám úplne všetky detaily tvojho plánu, ale predbežne ti odporúčam riešiť tento biznis model, cez založenie a prevádzku firmy v Hong Kong-u spadajúcu pod princíp teritoriálneho zdanenia.
patica
03.11.17,12:23
Dobrý deň,


chcem sa spýtať ako funguje fakturácia, ak slovenská s.r.o. neplatca DPH predáva výrobky, ktoré vyrobí na SR, cez amazon občanom USA? Výrobky zašle amazonu na sklad do USA a ten ich rozposiela ľudom, ktorý si ich objednali. Amazon si potom fakturuje poplatok za sprostredkovanie. Na základe čoho má však slovenská s.r.o. dokladovať výnosy? Účtuje sa v účtovníctve presun výrobkov na sklad v USA, alebo sa úbytok účtuje až pri samotnom predaji. Ak by mi s tým niekto vedel poradiť, bolo by to super, do tejto oblasti sa vôbec nevyznám.
Shalke04
04.04.18,16:41
Zdravím, akú voľnú živnosť potrebujem ak chcem predávať na americkom Amazone cez FBA?
profesional
05.04.18,12:02
Nákup a predaj konečnému spotreniteľovi