Niektosomja
26.01.16,18:16
VÝPIS Z REGISTRA TRESTOV ČISTÝ.
Znenie z ODPISU REG. TRESTOV:
Paragraf 202/1, 221/1 Tr.zák. ; upustenie od potrestania (paragraf neuvedený); na páchateľa sa hladí, akoby nebol odsúdený.

Citácia z rozsudku:
„Z osobného postoja obžalovaného súd zistil, že jeho vnútorný postoj k činu a jeho celkové následné správanie po jeho spáchaní, oľutovanie trestného činu obžalovaným, snaha
nahradiť spôsobenú škodu a najmä doterajší život obžalovaného, svedčia o tom, že nie je potrebné ukladať trest, obžalovaný bol uznaný za vinného zo zažalovaných trestných činov, ale súd má za to, že samotné prejednanie veci pred súdom za splnenia ďalších podmienok majú rovnaké účinky a splnia účel individuálnej i generálnej prevencie.

!!!!!!NA PÁCHATEĽA SA HĽADÍ, AKOBY NEBOL ODSÚDENÝ!!!!!
!!!!! NIE JE POTREBNÉ UKLADAŤ TREST!!!!!!
???????SOM BEZÚHONNÝ??????

trestný čin sa stal keď som bol neplnoletý, ale bol som už trestnoprávne zodpovedný.

Na túto otázku mi nevie odpovedať ani jeden právnik, ombudsman mi na to nevie reagovať , že to nepatrí do jeho spôsobilosti. Z MVSR mi ako odpoveď poslali len zákon, ktorý viem už naspamäť "Za bezúhonného sa na účely tohto zákona nepovažuje občan, ktorý bol právoplatne odsúdený za úmyselný trestný čin alebo bol právoplatne odsúdený na nepodmienečný trest odňatia slobody. Bezúhonnosť sa v prijímacom konaní preukazuje odpisom z registra trestov."
, ale nikto mi nevie vysvetliť , že keď som nebol potrestaný, hľadí sa na mňa ako keby som nebol odsúdený ale som vinný či som bezúhonný občan alebo nie.

Ďakujem za vysvetlenie a odpoveď , ak sa nejakej konečne dočkám......
misoft
26.01.16,18:17
A dostal si nejakú pálku? Ak nie - nebol si odsúdený.
Oliwa
26.01.16,18:23
No veď keď si nebol právoplatne odsúdený a ani si nedostal podmienku a má sa na Teba hľadieť, akoby si nebol odsúdený, tak v čom je problém? Keď Ti takú odpoveď poslali aj z MVSR...
Veď ak to bude problém, dozvieš sa to, či...?
Čo si v 16-tich vykradol nejaký obchod /vlámanie + krádež/ či čo a teraz sa bojíš, že Ťa minulosť dobieha?

Ak tam máš napísané Výpis z registra trestov čistý /ako uvádzaš v prvom riadku/, tak je hádam čistý... Čo očakávaš od nás?
dmc
26.01.16,18:30
Pozor: obžalovaný bol uznaný za vinného zo zažalovaných trestných činov - avsak od trestu bolo upustene - sidce mu nebol udeleny trest ale sud pravoplatne rozhodol o vine a za samotny trest povazuje "prejednanie pred sudom".
misoft
26.01.16,18:33
..teda nebol potrestaný....vo výpise nič nebude.... je čistý....
dmc
26.01.16,18:35
Vyskusaj - uvidis.Neprijatie k PZ primacia komisia nemusi zdovodnovat. Takze - tak.
dmc
26.01.16,18:39
vo vypise nie... V odpise Ano. K ziadosti do PZ sa predklada odpis.
misoft
26.01.16,18:56
Nuž potom - vyhodnotia, zhodnotia, znehodnotia....:D:D:D
Niektosomja
26.01.16,19:21
výpis registra je čistý a vždy bol. Nikdy sa z neho nemusel robiť výmaz ani nič podobné, podmienku som nemal, jediné kde je problém je odpis, ktorý si vyžaduje PZ, ZVJS ako i hasiči a vojaci. Otázka bola, čo som považovaný za bezúhonného pre účely štátnej správy, ak v mojom rozsudku stojí , že som vinný , ale nie je tam ani raz spomenuté "odsudzuje sa". Súd upustil od potrestania par.24 ods. 1 písm.a , mojim trestom bolo zúčastnenie sa na samotnom konaní. Hľadí sa na mňa akoby som nikdy nebol odsúdený. Pre PZ a iné org. sa dokazuje bezúhonnosť odpisom z registra. Nikde nie je napísané, že musí byť čistý a bez záznamov. Bezúhonný nie je ten , kto bol právoplatne odsúdený za násilný trestný čin alebo bol právoplatne odsúdený na bezpodmienečný trest odňatia slobody. Takže na odňatie slobody som odsúdený nebol. Problém je v tej prvej vete. Lebo ak som nebol odsúdený, ale iba vinný, mal by som byť bezúhonný. Tu platí, že čo zákon nezakazuje to povoluje. Lenže u nás to funguje tak , že pozrú odpis a ak tam niečo je nebavia sa s Vami... Bezúhonný má byť človek počas celej doby zamestnania v štátnej službe, ale bežne tam pracujú ľudia , ktorí odpis čistý nemajú. Takže musia tam byť nejaké medzery.....