koalko
02.11.04,07:10
Som v tom nováčik vie mi niekto povedať, ako je to keď lekár si otvorí sro s rôznym predmetom činnosťí a na túto sro mu vydá samosprávny kraj rozhodnutie na výkon lekára. Chcem sa opýtať či toto rozhodnutie treba dať zapísať do obchodného registra .
Janca
02.11.04,06:44
Nepotesim, neviem, ale skusila by som sa opytat na obch. registri pod ktory spadas.
Nike
02.11.04,06:50
Koalko, lekár má licenciu komory na základe ktorej podniká. Ak áno viem ti poradiť.
Braňo
02.11.04,06:54
Licenciu nevydáva komora, komora vydáva potvrdenie o morálnej spôsobilosti. Licenciu vydáva KÚ odbor zdravotníctva podľa miesta, kde podniká.
koalko
04.11.04,05:58
Ale mne sa nejedná, kto vydáva licenciu môj lekár má rozhodnutie o výkone povolanie lekára. Ja som sa pýtala či toto rozhodnutie tiež treba zapísať do Obchodného registra.
Nike
04.11.04,07:26
Koalko, pokiaľ viem tak lekár musí byť povinný člen komory, ktorá mu dá licenciu. Je to dôležité preto, lebo podľa toho lekár podniká podľa osobitných predpisov (táto licencia je principiálne to isté ako živnoť).

Do obchodného registra sa zapisujú právnické osoby. Ak chce lekár byť PO tak mu činnosť zapíšu na základe tejto licencie. Princíp je ten istý ako s advokármi, audítormi, architektmi .......