Dávid Mesarč
27.01.16,00:04
Som živnostník. Firma, ktorá je objednávateľom mojej práce mešká z vyplatením faktúry. Zaplatenú mám iba časť. Vraj od Firmi, pre ktorú pracujem v Chile, nedostal zaplatené a teda ma (a ďalších 19 ľudí) nemôže vyplatiť. Vyzíva nás teda, aby sme nenastúpili do výkonu práce od 1.2.2016. Pozadie toho celého sa mi nezdá, keďže časť peňazí sme dostali, a v zmluve podpísanej pred odchodom sme mali cenovú ponuku podpísanú, ale v zmluve o dielo je napísané že cenové ponuky budú dve (tá, ktorú sme podpísali a nejaká konečná mesačná). Pri nenastúpení do výkonu práce máme podpísanú zmluvnú pokutu. Vraj môžeme nenastúpiť iba ak informujeme o zdravotných, alebo rodinných dôvodou. Teda ak na jeho výzvu pristúpime môže nás nejako napadnúť? A ešte ma zaujíma, že keď sme dlho čakali na odchod k výkonu práce s mailami, že tam nastúpime do dvoch týždňou, preto nikto nepracoval inde, a zmluvu sme dostali cestou v deň odchodu, či je možné to nejako napadnúť v prípade, žeby s nami chcel objednávateľ vypiecť. Z dôvodu, že sme odchádzali až o dva mesiace a tým pádom sme boli pod finančným nátlakom pri podpise zmluvy, sme podpísali zmluvu aj za nevýhodných podmienok, aby sme zabezpečili aspoň nejaký príjem pre svoje rodiny. Dala by sa takáto zmluva v prípade napadnutia vyhlásiť za podpísanú pod nátlakom? Ďakujem.
willma
27.01.16,04:59
ak to máte v zmluve...
draik
27.01.16,07:48
Dôkazné bremeno údajného nátlaku by bolo na Vás. Popis však skôr naznačuje, že ide o zastretý pracovnoprávny vzťah a nie o vzťah dvoch podnikateľov.
profesional
27.01.16,09:03
Indície sedia na skutočne pracovnoprávny vzťah, kde sa snažíte obchádzať zákon. je celkom možné, že Vaša zmluva je absolútne neplatná.
arizona
27.01.16,13:40
Odpoved na tvoje nahlasenie. Pisem sem, lebo neviem, ci si vies precitat odkaz v profile,alebo v sukr. sprave. Porada je verejne forum, Vsetko co napises je samozrejme verejne ,tak ako aj na vsetkych inych forach...