fipina
06.06.06,09:41
Chcela by som sa len uistiť :
Študent, ktorý skončí strednú školu napr. 20.06.2006 a nie je zamestnaný, ani nahlásený na ÚP má nárok na prázdniny - a rodičia na prídavky a daňový bonus - do 31.08.2006 ?
V poslednej dobe dostávam dosť časté otázky, že to tak už nie je. Už som z toho celá popletená.
Tiež sa chcem opýtať, či takýto študent môže uzatvoriť zmluvu "II. pilier" po prázdninách, čiže v 09/2006?
Tweety
06.06.06,07:42
Chcela by som sa len uistiť :
Študent, ktorý skončí strednú školu napr. 20.06.2006 a nie je zamestnaný, ani nahlásený na ÚP má nárok na prázdniny - a rodičia na prídavky a daňový bonus - do 31.08.2006 ?
V poslednej dobe dostávam dosť časté otázky, že to tak už nie je. Už som z toho celá popletená.
Tiež sa chcem opýtať, či takýto študent môže uzatvoriť zmluvu "II. pilier" po prázdninách, čiže v 09/2006?
Áno, je to presne tak. AK nastúpi do práce, tak do 30 dní.
fipina
06.06.06,07:47
Áno, je to presne tak. AK nastúpi do práce, tak do 30 dní.
Ešte som zabudla : môže mať takýto študent dohodu o BPŠ ? (v súvislosti s nárokom na bonus a prídavky)
Tweety
06.06.06,07:48
Ešte som zabudla : môže mať takýto študent dohodu o BPŠ ? (v súvislosti s nárokom na bonus a prídavky) Ešte je študentom, tak môže.
fipina
06.06.06,07:52
Ešte je študentom, tak môže.
Ďakujem veľmi pekne. Sú totižto ľudia (finanční poradcovia, úradníci v sociálnej poisťovni a pod.), ktorí si to vysvetľujú inak a svoj popletený názor vnucujú obyčajným ľuďom. Mňa to veľmi rozčuľuje, lebo je ťažké to naprávať.
Pepa
06.06.06,07:55
Ďakujem veľmi pekne. Sú totižto ľudia (finanční poradcovia, úradníci v sociálnej poisťovni a pod.), ktorí si to vysvetľujú inak a svoj popletený názor vnucujú obyčajným ľuďom. Mňa to veľmi rozčuľuje, lebo je ťažké to naprávať.
Nie si sama koho to rozčuľuje.
A k niektorým tzv. finančným poradcom je úplne zbytočné sa vyjadrovať.
Chobot
06.06.06,09:10
Nie si sama koho to rozčuľuje.
A k niektorým tzv. finančným poradcom je úplne zbytočné sa vyjadrovať.

Že by si bola v posledných dvoch dňoch niekedy rozčúlená?!?:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

:D
Nika
06.06.06,13:26
Áno, je to presne tak. AK nastúpi do práce, tak do 30 dní.

A čo v prípade, že nenastúpi do práce-bude dobrovoľne nezamestnaný. Musí potom uzatvoriť zmluvu do 30.9.?
Chobot
06.06.06,13:52
A čo v prípade, že nenastúpi do práce-bude dobrovoľne nezamestnaný. Musí potom uzatvoriť zmluvu do 30.9.?

Nie, štatút študenta stráca 31. 8., ak potom bude nezamestnaný, tak sa nič nedeje. Až keď niekedy v nasledujúcom období (ak chce, môže mať aj 2 roky prázdnin :D ) si nájde prácu, takpotom po nástupe. Napr. zamestná sa 1.3.2007, tak do 31. 3. 2007 sa musí rozhodnúť pre registráciu.
TMaja
07.06.06,06:01
Ako je to napr. v tomto prípade, ked stredoskolak ukonci skolu v juni. Na vysoku skolu nastupuje od oktobra, cize potvrdenie dostane pri nastupe do skoly. Do augusta je narok na daňový bonus...spetember si je mozne uplatnit danovy bonus? alebo si neuplatnit ?a az potom spatne na zaklade potvrdenia zo skoly. Alebo si ma dieta vypytat potvrdenie uz v septembri aby sa neprerusila moznost uplatnenia bonusu. Takysto je to aj s ulavou pre socialnu poistovnu? Dakujem Maja
Sany
07.06.06,06:06
Potvrdenie študentovi dajú aj v septembri, to nie je problém...a o akej úľave pre sociálnu poisťovňu to píšeš?
Zita4
07.06.06,08:30
Ako je to napr. v tomto prípade, ked stredoskolak ukonci skolu v juni. Na vysoku skolu nastupuje od oktobra, cize potvrdenie dostane pri nastupe do skoly. Do augusta je narok na daňový bonus...spetember si je mozne uplatnit danovy bonus? alebo si neuplatnit ?a az potom spatne na zaklade potvrdenia zo skoly. Alebo si ma dieta vypytat potvrdenie uz v septembri aby sa neprerusila moznost uplatnenia bonusu. Takisto je to aj s ulavou pre socialnu poistovnu? Dakujem Maja
Súhlasím s predchádzajúcim príspevkom.
Ak myslíš 0,5 % zľavu na starobné poistenie, tá platila len do konca roku 2004.
TMaja
09.06.06,11:14
Dakujem :)
TMaja