Jovana
27.01.16,07:46
Manžel využíva vozidlo na podnikanie, moja otázka je pri vypĺňaní danového priznania z MV sa v tlačive vypĺňajú údaje aj na držiteľa (ja manželka som držiteľ) alebo len užívateľa.
Chrusťa
27.01.16,06:54
Daňovníkom v zmysle §3 je vždy fyzická al. právnická osoba z titulu zápisu v dokladoch o vozidle: ako držiteľ alebo ako držiteľa vozidla môže mať zapísanú sv. organizač. zložku al. ako používateľ vozidla, v kt. doklade je ako držiteľ vozidla zapísaná osoba, kt. zomrela, zanikla al. bola zrušená al. ako používateľ vozidla, v kt. doklade je ako držiteľ vozidla zapísaná osoba, kt. nepoužíva vozidlo na podnikanie. Prečo si neprečítate celý zákon 361/2014? Niekedy ozaj stačí si prečítať zákon a nie len položiť otázku tu na porade a čakať kedy mi kto na ňu odpovie.
Jovana
27.01.16,07:32
ten zákon som čítala lenže nie som si istá či tomu dobre rozumiem, nie som z tých že len čaká čo druhý napíše,prečítala som si aj na porade rôzne komentáre aj na iných stránkach, ale potrebujem sa v tom uistiť, ale to tu nebudem rozpisovať všetky informácie.Keď neviete tak nesúďte. Vy ste mi tu tiež odpísali len zákon, ktorý som už niekoľkokrát čítala. A nedopovedala ste mi priamo na otázku. Takže Vaša odpoveď nebola pre mňa postačujúca ani priama. Treba si lepšie prečítať otázku.
Chrusťa
27.01.16,07:39
a vy lepšie prečítať daný §. jasne tam máte napísané ...daňovníkom je používateľ vozidla, v kt. doklade je ako držiteľ vozidla zapísaná osoba, kt. nepoužíva vozidlo na podnikanie. čo je tu nelogické? odpoveď je teda taká, že ak vy ako držiteľ vozidla nepoužívate auto na podnikanie, ale váš manžel /používateľ vozidla/. Kto je teda daňovník? používateľ vozidla
Jovana
27.01.16,07:45
ďakujem za odpoveď tiež som tomu tak porozumela, len som si nebola istá či netreba v tlačive spomenúť aj držiteľa radšej sa spýtam keď som si nebola istá
Chrusťa
27.01.16,09:07
jasné. možno som aj ja použila ostrejšie slová, ale niekedy mám dojem, že porada stratila svoju kvalitu, lebo mnohí namiesto toho, aby si niečo naštudovali tak len tu položia otázku a čakajú, kto im na to odpovie. Porada je o diskutovaní, výmene si informácii, skúseností, či riešenie problematických situácii, na kt. zákonodarca často pri vymýšľaní zákonov nemysli. Pochopila ste však daný paragraf správne.