lotina
27.01.16,11:46
Dobrý deň, poprosím poradiť. Mal som zamestnanca, ktorý mi nedal žiadny doklad o tom, že má zníženú prac.schopnosť, teda mal som platiť zníženú sadzbu poistného. Teraz som preto musel poposielať do ZP aditívne mesačné výkazy, pretože ma ZP o to požiadala a bude mi na účet poslaný ten rozdiel peňazí späť. Otázka: ako zaúčtovať vrátené poistné zamestnávateľa a ja pošlem vrátené poistné zamestnanca jemu na účet, a ako si to potom zaúčtovať túto sumu, keďže už u mňa nepracuje? jedná sa o sumu cca 300 eur, čo sa potom delí na zamestnávateľa a zamestnanca. Neviem či som to dobre vysvetlil, lebo som ešte nikdy takúto situáciu neriešil. Ďakujem
mzdarka renca
27.01.16,15:19
opraviť spätne mzdy za tie kal. mesiace, ktorých sa to týka. ono je to tak, že nielen ZP opravuješ, ale aj preddavky na daň z príjmu.
lotina
28.01.16,07:07
jajaj, to znamená za celé dva roky, lebo toľko to bolo, poopravovať mzdy, potom prehľady, hlásenia a tie posielať na DÚ? A ak treba tak doplatiť? no a nebudem platiť pokutu?
lotina
29.01.16,12:21
práve mi odpísali zFS,citujem: vzhľadom na to, že poistné bude príjmom bývalého zamestnanca v danom mesiaci, t.j.príjem sa daňovo vysporiada. Ešte píšu, že treba ho uviesť v prehľade toho mesiaca. Len nepíšu, či už to má urobiť jeho terajší zamestnávateľ, alebo ja ako bývalý zamestnávateľ. A netreba posielať opravné výkazy. poradí niekto?
Monika Hruška
29.01.16,14:10
Odpoveď v nižšie priloženom linku sa týka síce sociálneho poistenia, ale princíp je myslím rovnaký.
http://www.porada.sk/t248533-vratenie-preplatku-poistneho-zo-sp.html?sort=new
lotina
01.02.16,07:00
Ak by som to mal urobiť ja, neviem ako, lebo už u mňa nepracuje 2 roky, takže ho ani nevediem v evidencii. Vie niekto ako?
lotina
01.02.16,11:48
Naozaj nik nevie poradiť? Ja ho predsa už nemám ako zamestnanca, čo mu to mám poslať len tak a nech si to sám zdaní? Neviem si poradiť sám,