Xarksus
27.01.16,14:32
Máte niekto skúsenosti s okuliarmi na PC ? Pracujem dosť s PC a začínam si uvedomovať (počnúc únavou očí až po strnulosť šije), že zrak máme len jeden a preto by som chcel spraviť niečo tým aby som eliminoval zle faktory. Bol som u optika a oči mam v poriadku takže by som chcel čisto len s antireflexnou vrstvou, ktoré mi ponúkajú v optikách ( v niektorých majú aj japonské sklá s filtrom proti " modrému svetlu" ktoré vyžarujú monitory, TV a podobne). Som na rázcestí či si ich mám kúpiť, alebo nie preto by sombol rád keby mi niekto napísal vlastné skúsenosti. Diki.
arizona
27.01.16,13:42
Ja mam skusenosti s okuliarmi s antireflexnou vrstvou. Nemohla som si na to zvyknut,okuliare boli stale akoby spinave,mastne,hadzali vseliake farebne luce, ci ako to nazvat. Po par mesiacoch som si bola skla vymenit za klasice.

Myslim, ze dnesne,moderne monitory uz su vyrabane tak, aby oci nejako chranili,ziadne folie,ci skla nepotrebuju. /nie ako to bolo niekedy davno .-) /

Ak ta bolievaju oci od PC, treba robit pravidelne prestavky,pozerat sa niekam do dialky,napr. z okna a prip.skusit nejake cviky na oci.
misoft
27.01.16,14:56
Najskôr - než budeš hľadať okuliare - pohraj sa s nastavením monitora - teda s "teplotou" jeho vyžarovaného svetla. Klasický LCD vyžaruje svetlo teploty 6500K - ak máš možnosť, nastav si na 5500 (čo je bližšie k dennému svetlu).
Ak máš klasický monitor - tieto majú aj svoje vlastné nastavenia, pokiaľ máš NB - v nastaveniach karty by malo byť aj nastavenie teploty obrazu. Je to prakticky posun farebného spektra smerom dole k teplým farbám.
Staršieho dáta, ale oplatí sa prečítať http://www.root.cz/clanky/ohrejte-studene-svetlo-sveho-monitoru-a-setrete-oci/