startrun42195
27.01.16,16:18
Do 11.2.2015 bol vlastníkom aj držiteľom vozidla manžel. Od 11.2.2015 je to už manželka. Po celý r. 2015 využívala vozidlo manželka vo svojej sro kde je zamestnanec na SC. Menila sa aj ŠPZ nakoľko presun do iného okresu. Podajú sa dve priznania? prvé na január/2015 a druhé na 11mesiacov/2015? alebo za február bude nutné platiť 2x? Ďakujem.
KloferHladny
27.01.16,19:07
pred nie dávnymi X rokmi som mal takýto problém. podal som s novou ŠPZ, auto uviedol iba raz a do poznámky som uviedol zmenu ŠPZ (stará ŠPZ bola ukradnutá)
revuce
28.01.16,10:13
na finančnej správe je uvedené:
FAQ

Otázka č. 1 - oznamovacia povinnosť pri vzniku a zániku daňovej povinnosti
Daňovník predal vozidlo, pričom k zmene držiteľa vozidla na dopravnom inšpektoráte došlo 15. februára 2015. Daňovník v máji kúpil nové vozidlo, ktoré aj začal používať v tomto mesiaci na podnikanie.
Odpoveď
Daňovník v zdaňovacom období r. 2015 už nemá oznamovaciu povinnosť z dôvodu zániku daňovej povinnosti a ani z dôvodu vzniku novej daňovej povinnosti. Daňovník tieto skutočnosti vyznačí v daňovom priznaní pri jeho podaní po ukončení tohto zdaňovacieho obdobia.

Otázka č. 2 - oznamovacia povinnosť pri strate evidenčného čísla
Je podnikateľ povinný pri strate a následnej zmene evidenčného čísla oznamovať túto skutočnosť správcovi dane?
Odpoveď
Pri zmene evidenčného čísla vozidla (napr. pri jeho strate) podnikateľovi oznamovacia povinnosť nevzniká. V daňovom priznaní odporúčame uvádzať už zmenené (nové) evidenčné číslo a zároveň v poznámkach daňového priznania v oddiele VII uviesť tieto informácie pre správcu dane.