Mik148
27.01.16,16:19
Komu treba poslať žiadosť o "rozhodnutia, stanoviská, vyjadrenia, súhlasy, posúdenia dotknutých orgánov, vyžadované podľa osobitných predpisov" pri ohlasovaní drobnej stavby?
misoft
27.01.16,15:22
Ohlasovanie drobnej stavby predsa ohlasuješ stavebnému úradu. Ak je potrebné, prikladáš prípadné súhlasy ďalších dotknutých osôb (susedov), prípadne správcov sietí.
Mik148
27.01.16,15:28
Mňa zaujímajú už tie orgány, kam treba poslať žiadosť o stanoviská, vyjadrenia. Kto všetko to musí byť?
misoft
27.01.16,15:31
Najviac informácií ti dá práve stavebný úrad.
Ak sa jedná o susedov - susedia musia dať písomný súhlas (ak treba), ak sa jedná o energetikov - rozvodný závod, pri plyne plynári, pri telekomunikáciach - pobočjka telekomunikačného úradu - ovšem ak sú potrebné. Nebudeš predsa potrebovať vyjadrenie energetikov, alebo plynárov, ak na blízku nebude nejaký silový kábel, vzdušné vedenie, plynovod. Uvažovať treba logicky.
Mik148
27.01.16,15:33
Čo im musím poslať spolu so žiadosťou? Ten jednoduchý nákres drobnej stavby?
misoft
27.01.16,15:36
Mik148
27.01.16,15:38
Toto mám, mňa zaujíma konkrétne bod 7
Ondrej Kozlovsky
01.02.16,11:26
Dobry den,

pod tym vyrazom "stanoviska, vyjadrenia a pod" sa mysli vzdy nejaky konkretny doklad na zaklade situacie a tie mozu byt rozne.

Napr. pri byte to moze byt staticke posudenie, ked staviate na polnohospodarskej pode moze to byt rozhodnutie pozemkového uradu, v Bratislave napr. potrebujete aj digitalnu mapu a pod. Neda sa na to odpovedat vseobecne bud postupujete tak, ze podate oznamie a stavebny urad Vas vyzve na doplnenie, alebo sa pozriete na stranku obce pozriete si tlaciva a v prílohách budu pravdepodobne vymenovane tieto ine moznosti a mozno aj s kratkym popisom ako ich ziskat.

Odtial sa mozete dozvediet co vsetko pravdepodobne potrebujete. Ale menej je niekedy viac a netrapil by som sa tym.

Alebo napiste email na prislusny stav. urad s otázkou co mate vsetko dolozit ked staviate to a to...