tatkab
28.01.16,00:00
V kúpeľni sú kachličky vyšpárované nejakou divnou drsnou hmotou. Na tej sa mi drží plieseň. Už som to odsstraňovala všetkým možným, ale kúpeľňa je vlhká, na sever a na prízemí, nedá sa vysušiť a vyvetrať. Pleseň sa mi na jeseň alebo vo vlhkom počasí vždy vráti. Nie je niečo, čím by som mohla tie kachličky vyšpárovať, aby to bolo hladké a nedržalo sa tam nič? Nie je to môj byt, takže rekonštrukcia nepripadá do úvahy. Vopred ďakujem za radu.
misoft
28.01.16,05:00
dmc
28.01.16,05:22
Problem nieje spara - ale vlhkost a teplo. Preco by sa nedalo vetrat - ak tam nieje okno tak treba kupelnu vetrat cez otvorene dvere alebo instalovat vetrák.
tatkab
28.01.16,15:49
Bohužiaľ, vetranie a savo bolo prvé, čo som vyskúšala. Chvíľu bol pokoj a potom sa pleseň víťazoslávne vrátila.
tatkab
28.01.16,15:49
To poznám, nefunguje.
vlado 33
28.01.16,16:19
Vyskúšaj toto: http://www.pam.sk/userfiles/products_pdf/tl_biozor_pento2014.pdf
Prípravky na báze sava sú na okamžité zničenie plesne cca 7 dní. Biocidy zaručia dlhodobejšiu ochranu proti plesniam, cca 3 mesiace. Je potrebne vyriešiť odvetrávanie kúpeľne. Najprv zničiť savom, po dvoch dňoch aplikovať biocid.
arizona
28.01.16,16:19
Mozno by pomohlo kupit elekticky odvlhcovac.

Mate tam nejaky radiator,alebo nejaku vetracku? Vo vlhkej,nevetranej miestnosti je vzdy problem. Jednoducho povedane treba zvysit teplotu a viac vetrat. Mozno pomozu aj stale pootvorene dvere,aspon trochu bude prudit vzduch. Alebo osadit na spodok dveri mriezku,aka sa dava na kuch.linky.A po kazdom kupani utriet obkladacky do sucha,aby para nestekala po stenach.
misoft
28.01.16,18:43
dmc to podal jesne..... vetrať. Kúpelňa nech je otvorená (nemusí byť dokorán, stačí, aby bola aspoň pootvorená) - zabezpečí sa aspoň výmena vzduchu a odstráni - resp. zníži vlhkosť
tatkab
29.01.16,07:26
Vďaka veliká, vyskúšame. Vyriešiť odvetrávanie sa nedá, musela by som preraziť dieru do múru, dvere sú stále otvorené, kúrenie ide na najvyšší stupeň, nie je tam práčka ,nekúpeme sa denne.
Querre
29.01.16,08:27
savo sice je rada ale nic to neriesi.. skus vetrat
tatkab
29.03.16,14:09
Vetráme, ale problém sa nám vyriešil sám od seba. Sťahujeme sa, nech si poradí majiteľ, on stále tvrdil, že tam nemá čo plesnieť.