marekkrt
28.01.16,10:33
Predal som tovar firme, tovar ma cca rok, no konatel firmy je spekulant, on reklamuje chyby, ktore vyrobok vykazuje len jemu. Vyrobok som testoval cca 1 tyzden a ziadna vada, ktoru uviedol tak sa neukazala. Ked mu zamietnem reklamaciu moze ist na SOI? Co by ste mi poradili, ako mam postupovat?, ked si kupoval autoradio bol informovany, ze si ho musi dat namontovat na vlastne naklady, pretoze montaz nerobim, a on chce zrazu preplatit vsetky naklady s montazou a demontazou, ma nato narok?? Vyrobok kupoval s vedomim, ze ho potrebuje namontovat, ked to nezvladne sam..
profesional
30.01.16,09:20
SOI preveruje len spotrebiteľské vzťahy. Toto nie je ten prípad. Pletieš si pojmy s dojmami. Reklamácia a odstúpenie od zmluvy nie sú jedno a to isté. Reklamáciu zamietni, písomne a je to.
marekkrt
01.02.16,13:34
Ja si nepletiem pojmy, odberatel ako firma patri pod obchodny zakonnik, lenze ked sa on sa neustale vyhraza SOI, preto sa informujem... Nechcem zbytocne platit pokutu.
profesional
02.02.16,07:30
SOI sa ti môže vyhráža´t jedine spotrebiteľ. to on nie je. To že si pletieš pojmy s dojmami sa netýka tej SOI, ale toho, že pletieš reklamáciu s odstúpením od zmluvy. Reklamácia nie je odstúpenie od zmluvy a odstúpenie od zmluvy nie je reklamácia. Ide o dva absolútne rozdielne právne úkony. Reklamáciou sa neodstupuje od zmluvy a odstúpením od zmluvy sa vec nereklamuje. V tomto si pletieš pojmy s dojmami. Lebo si doplietol do textu reklamáciu s odstúpením od zmluvy do tej miery, že nie je ani len dostatočne jasné, čo vlastne kto presne urobil.