Julčita
28.01.16,12:24
Dobrý deň. Známi si kúpil pred 2 mesiacmi iPhone6 strieborný. Nakoľko nefunguje tak ako by mal, bol ho dať reklamovať v pobočke, kde ho kúpil (neviem, či sa tu názov pobočky môže uviesť, som tu po 1x). Ich riešenie? Reštartovanie iP. Keďže by každú reklamáciu riešili opätovným reštarovaním, rozhodli sme sa situáciu riešiť inak. Podľa čísla, ktoré je uvedené v zadu na iP, nám zistili, že iP by mal byť pôvodne čiernej farby a nie striebornej. Údajne bol poskladaný z viacerých kusov. Ako postupovať v takejto situácií? Má nárok na vrátenie peňazí?
ivka70
28.01.16,11:46
Vase zistenia nie su dovodom na vratenie penazi.
Ak telefon ma problemy, reklamujte opatovne.
Nie je dobry napad 2 mesacny telefon v zaruke "riesit inak".
Narok na vratenie penazi je v pripade ,ze ide o neodstranitelnu vadu alebo o opakovanu tu istu chybu, ktora sa prejavila aj napriek oprave a predchadzajucim reklamaciam v zaruke.
buchač
28.01.16,11:50
No schválne....daj pobočku. Ak existuje webová stránka, tak ešte lepšie.
arizona
28.01.16,13:59
Tazko usudit, ci sa jedna iba o dohady,alebo skutocnost.
Ak ma znami pochybnosti a chce mat dusu na mieste, nech si na vlastne naklady da overit mobil v specializovanom servise. Ak servis potvrdi, ze sa jedna ozaj o nejaky poskladany mobil,moze ziadat odstupi od zmluvy a prip. aj nahlasit na SOI.

To, ze na krabici je napisana ina farba nie je take podstatne,mohlo dojst o omylu pri baleni,ak mal predajca otvorenych viacero farieb telefonu. Na to sa reklamacia nevztahuje,lebo zameneny obal nebrani riadnemu pouzivaniu mobilu.
Julčita
28.01.16,19:01
www.dobremobily.sk, konkrétne pobočka OC Mirage ZA
Julčita
28.01.16,19:07
Nevypíšu ani reklamačný list. Len reštartujú iPhone a tým to hasne.
buchač
28.01.16,19:32
Sorry, ale v tejto predajni by som si tak maximálne kúpil nejaké púzdro alebo inakšiu blbôstku k mobilu. ;)

Známy bude mať problémy...dôkazné bremeno ohľadom reklamácie je na ňom.
Postup reklamácie máš tu .. http://www.dobremobily.sk/caste-otazky

Ale nech skúsi urobiť poriadny vietor...s čajočkou za pultíkom by som sa nejak nebavil, ona za nič nemôže, ona len predáva.
ivka70
29.01.16,06:53
A potom telefon funguje?
Julčita
29.01.16,07:14
Nie, zas to bolo o tom istom.
Julčita
29.01.16,07:16
Kde taký špecializovaný servis môžem nájsť?
arizona
29.01.16,07:28
Vygoogli si podla znacky telefonu
taiko
29.01.16,07:39
1.Co to znamena, ze "nefunguje ako ma"?
2. To cislo vzadu je predsa na obale, ciernom ci sivom.
Daj sem model number z General->About menu. Pozrieme, co a ako
taiko
29.01.16,07:40
Arizona, cislo nebolo na krabici ale na pristroji
taiko
29.01.16,07:44
Modely iphonov aj s farbami a cislami z iphonu (vzadu na obale ) ci z General ->About menu si mozes pozriet a porovnat aj tu
https://www.theiphonewiki.com/wiki/Models
Tam si overis ci obal sedi s crevami
ivka70
02.02.16,14:19
Tak treba trvat na reklamacii ....