ballin
28.01.16,14:13
...Ktory zakon to vymeriava alebo podobne? Hlavne ak chcem ten tovar predavat seriozne. Vdaka
arizona
28.01.16,15:22
buchač
28.01.16,16:35
Výraz " seriózne " znamená v tomto ponímaní čo ?

Odpoviem Ti sám a na vlastnom príklade. Zákon nemá význam dávať...alebo aj hej, no zároveň by som priložil aj Trestný zákon. ;)

Kupujem veci pre svoje hobby z Číny.
Cena na stránke čínskeho predajcu je (napríklad) 5€.
Tovar z Číny mi príde zadarmo.
Cena na stránke slovenského predajcu je za ten istý tovar (napríklad) 25€.
Tovar zo Slovenska na Slovensko je spoplatňovaný podľa tarify.

Koľko %%% pridrbneš na tie fejky ?...teda, ak prejdú cez colnicu.

Otázka znie aj inak.
Si myslíš, že položíš na kolená tie veľké predajne, ktoré majú pod palcom naturalizovaní číňania ?
Zabudni.
ballin
28.01.16,19:52
Zle som sa opytal pardon. Myslel som ze dost vela tovaru colnica znici pretoze je to falzifikat a porusovanie prava. Ja som chcel vediet ako zistim jtory je legalny.
profesional
30.01.16,09:09
Legálny tovar nemá dôvod colnica zlikvidovať. Ale to čo je legálne v Číne, nemusí byť legálne u nás. Napr. fakes. Colnica likviduje len tovar, ktlrý nie je legálne dovážať do EÚ.

Prečo opakovane otváraš témy s tou istou otázkou? Ak sa ti odpovede na ten istý problém nepáčia, otvorením ďalšej témy s tým istým významom len s mierne preformulovanou otázkou na podstate nič nezmení. Mal by si si naštudovať pravidlá Porada.sk.

ZÁVER: PREDAJ FAKE-OV NEMOŽNO OZNAČIŤ ZA LEGÁLNY TOVAR. ICH DOVOZ DO EÚ JE NELEGÁLNY A AK TAK KONÁŠ S ÚMYSLOM TIETO ĎALEJ PREDÁVAŤ, TAK AJ TRESTNÝ. COLNÍCI TI TAKÝ TOVAR DO EÚ NEVPUSTIA. ZHABÚ HO A DAJÚ NA ZNIČENIE. A TEBA BUDE KRIMINÁLNY ÚRAD FINANČNEJ SPRÁVY TRESTNE STÍHAŤ. UNIKNUTIE TOVARU COLNÉMU DOHĽADU HO LEGÁLNYM PRE ÚČELY ĎALŠIEHO PREDAJA NEROBÍ.
duves
30.01.16,10:10
Najnovšie sa fejky na colnici zadržia a znehodnotia.