RRRempik1
28.01.16,15:39
Dobrý deň prajem,chcel by som poradiť v jednej veci. Chcel by som predávať elektroniku ,ktorú vyrábajú v Poľsku. Keď som zavolal do fabriky a spytál sa ,že chcem predavať ich elektroniku v mojom obchode a na internetovom obchode,tak mi pani povedala ,že sa mám obratiť na nemenovanu firmu,že oni maju s nou uzavretu zmluvu a že dodavaju len jej. Ked som zavolal na firmu na slovensku a chcel som sa s panom firmy dohodnuť o odbere elektroniky cez neho dal mi take ceny ,že som sa na to vykašlal. Potom som ešte raz zavolal do Poľska a spytal sa pani že či sa neda nejako dohodnuť. A ona že oni predavaju len dohodnutej firme a že ked chcem že mam kupovať ich elektroniku z obchodov v polsku ,ktorym oni dodavaju. Tak som pohladal na nete ,kde oni v Polsku dodavaju a našiel som tu elektroniku za dobru cenu a určite lepšiu ako my chcel ponuknut dovozca na slovensku. A preto sa chcem spytať, či možem predavať tento druh elektroniky ,ktoru som kupil nie od vyrobcu ale z normalneho polskeho obchodu aj ked mi vo fabrike povedali ze mne osobne ju nemožu predat len určitej firme s ktorou maju dohodu. Chcem sa spytať ked ma niekto s vyrobcom dohodnutu zmluvu o vyhradnom dovozcovi ked si tento tovar zozeniem nie od nich ale od normalneho polskeho predajcu či ho možem predavať na slovensku. Čital som,že zmluva plati len medzi vyrobcom a distributorom. a že mna sa to netzka. Dakujem
Pidgey
28.01.16,15:08
Osobne si myslim ze ty s tym nebudes mat ziadny problem a ty to takto mozes predavat. Jedina vec co podla mna moze nastat je, ze ak zacnes ponukat tuto elektroniku na SR, a SR distributor to zisti a bude vediet ze nekupujes od neho, tak sa bude na to informovat v PL, kde pravdepodobne zistia kto ti to predava - a nasledne mu to nasledne skusia zakazat/obmedzit, Ak vobec k niecomu takemu dojde - ak to budu mat ako zistit
vulxy
28.01.16,16:05
alebo vyhradny dovozca do SR znizi ceny aby ta zruinoval...
arizona
28.01.16,16:12
Ked budes kupovat z Polska od predajcu,ako chces riesit napr.reklamacie?
RRRempik1
28.01.16,16:35
normalne ako aj na Slovensku mas 2 roky zaruku pošles a reklamuješ
RRRempik1
28.01.16,16:36
všetko sa može stať
arizona
28.01.16,19:07
Mala som skor na mysli dodrzanie 30 dnovej lehoty
felix1
28.01.16,19:33
Vyhradnost pri volnom pohybe tovaru a sluzieb v EU ???
http://www.bocianiehniezdo.sk/content/problem-vyhradnej-distribucie/